Wpis z mikrobloga

Dziś na śniadaniu w #korposwiat poruszyłem temat z wykopaliska, dotyczący zarobków w Lidlu, gdzie mają wzrosnąć nawet do 3300pln. Wybuchnęła taka #gownoburza wśród #rozowepaski ze mało się nie pozabijały. Aż się ulotniłem żeby nie oberwać rykoszetem. Wiecie o co poszło?
Jedna "mądra inaczej" powiedziała, że to jest "poroniony pomysł" żeby baby bez szkoły zarabiały na kasie "nic nie robiąc" tyle samo, albo więcej, co ludzie po latach studiów. Na koniec swojej "błyskotliwej" wypowiedzi dodała, że powinno to być jakoś uregulowane żeby były właściwe "dysproporcje w zarobkach" między ludźmi wykształconymi, a tymi z byle jaką szkołą!
Dawno nie byłem świadkiem takiej żenady, #logikarozowychpaskow i #rakcontent

  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
jeśli ktoś skończył dobry kierunek, to musi uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim się UCZYĆ. nabierać doświadczenia. a laski skończyły uj wie co i jeszcze chcialyby siedzieć w pracy, najlepiej nic nie robić i z automatu zarabiac na wejściu 4k. Taką kasę mozna dostać, jak się pokaże, ze cos sie potrafi. Od zawsze wiadomo, ze praca fizyczna jest ciężka i niejednokrotnie lepiej płatna.
  • Odpowiedz
@chozi: Wg mnie bardzo dobrze. To nie jest żadne bogactwo. Sam całkiem niedawno zarabiałem podobnie jako programista. Jak ktoś nie jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia, to powinien się dokształcić, podnieść kwalifikacje oraz swoją wartość i negocjować podwyżki lub zmieniać pracę. Poza tym, jeżeli pracownik na kasie w sklepie będzie biedniejszy ode mnie, to mi od tego nie zrobi się lepiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chozi: a wiesz jak się ludzie #!$%@?ą jak ja człowiek bez studiów mam zerową odpowiedzialność i zarabiam więcej niż oni ze znacznie większą odpowiedzialnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chozi: absolutnie tego nie powinni regulować ludzie - szczególnie tacy błyskotliwi jak koleżanka Twoja z pracy - tylko rynek, skoro praca w Lidlu czy Biedrze może być warto ponad 3k a sadzę, że może, bo nie jest to taka lekka robota jak się wydaje do tego monotonna. To praca w korpo, powinna być warta dużo więcej mimo, że zapewne oceniając całościowo lżejsza, ale dużo więcej poświęcić trzeba w życiu (nauka,
  • Odpowiedz
@ogrod87: to telefon niech wylaczy( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma obowiązku odbierania telefonu prywatnego w czasie wolnym. Zero problemu. Jak mi poprzedni pracodawca wmontowal dwa razy obowiązkowy weekend "dyżuru" po 4h w sobotę i 2 niedzielę a potem odbiór tego w pn to 3 miechy później mnie nie było.
  • Odpowiedz
Za sam fakt skończenia studiów? To już nie te czasy, Panie.


@mroznykasztan: Jesli studia zostaly skonczone wlasciwie. Tzn nie siedzac w akademiku cisnac w wowa, dote czy innego lola, ale rozwijajac zainteresowania, praktykujac, samodzielnie uczyc sie, to taka osoba za sam fakt skonczenia powinna dostac wiecej. Bo po prostu rokuje na ogarnieta osobe na odpowiedzialnym stanowisku w przyszlosci i warto zainwestowac w nia nie tylko pieniadze, ale i czas, stworzyc
  • Odpowiedz
@chozi esencja hipokryzji w komentarzach. Generalizując- człowiek wykształcony po studiach, który włożył więcej czasu w swój samorozwój i ma wartościowe umiejętności powinien w swojej pracy zarabiać mniej lub tyle samo ile ktoś kto swoją edukację zakończył w wieku 18 lat na obojętnie jakim stopniu? Już nie obrzucajcie wszystkich na prawo i lewo, że są typowymi Polakami, nie znają życia i okrutnie ponad ludzkie siły ciężkiej pracy na kasie, czy są psem
  • Odpowiedz