Wpis z mikrobloga

A za kilka lat Javowcy będą na wagę złota, tak jak teraz programiści COBOL-a ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy już nie 15k, a 50k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mój wpis to troll/heheszki odnośnie tego: http://www.wykop.pl/wpis/21854863/studbaza-programowanie-zalesie-java-csharp-u-mnie-/78587371/
Są fanboje, którzy właśnie tak mówią, żeby uczyć się tylko C#. A ja się z tym nie zgadzam, bo Java nadal jest wykorzystywana. Tylko szukam na to jakiś twardych dowodów (raportów, statystyk, opinii korpo).

@emaema: pokaż mi kto robi jakieś duże aplikacje webowe w Pythonie. W ogóle jaki framework do tego? Django? To ma konkurować ze Springiem albo ASP.NET?
W ogóle jest praca dla Pythonowców? Tylko Java, C#, JavaScript. Jak ci się podoba, to możesz uczyć się Go czy R ale też w nich pracy nie
  • Odpowiedz
Microsoft daje takie fajne tutoriale i wsparcie.


@mk321: Microsoft daje takie niesamowite wsparcie dla C# że banki w UK się na nim przejechały i migrują na Javę bo C# 2 jest niekompatybilny z C# XD
dobrze mnie rozbawiłeś z rana, pozdro
  • Odpowiedz
Chciałabym doczekać czasów, w których przestanie się patrzeć na programowanie przez pryzmat konkretnej technologii -.- Jasne, w czymś się trzeba uczyć, ale do pracy potrzebni są ludzie od javy, od c#, od pythona i miliona innych języków. Jak ktoś potrafi programować, to się bez większych problemów przestawi z jednej technologii na drugą.
  • Odpowiedz
@magnifera: Po programowanie to nie tylko umiejętność poruszania się w danej technlologii, a głównie zdolność do rozwiązywania problemów, którą opakowujesz w daną technologie. Jasne, są języki prostsze (C#, JAVA) jak i trudniejsze (Assembler, Cobol), ale czy ten sam problem (np wyboru ścieżki programu) będzie inny dla każdego z nich?

  • Odpowiedz
Microsoft daje takie niesamowite wsparcie dla C# że banki w UK się na nim przejechały i migrują na Javę bo C# 2 jest niekompatybilny z C# XD


@interface: tutoriale i wsparcie (w sensie marketing, darmowe fanty dla studenciaków i jakieś niby certyfikaty) daje rzeczywiście. Ale przecież to jest młyn na wodę fanbojów.
A jeśli chodzi o takie wsparcie w rzeczywistych projektach, to jest gorzej. Jakieś czas temu jednen z menadżerów/architektów z dużego korpo powiedział (odnośnie tego dlaczego piszą strategiczne systemy w Javie a nie C#): "jak coś nie działa, to zostaje telefon do Microsoftu" (tu miał na myśli, że .NET jest zamknięty i jest się uzależnionym od Microsoftu).

Mnie do technologii Microsoftu osobiście zraziły
  • Odpowiedz
Chciałabym doczekać czasów, w których przestanie się patrzeć na programowanie przez pryzmat konkretnej technologii

@magnifera: nie przestanie się. Patrz na oferty pracy (pierwsze z brzegu):

lista sranie w banie


@magnifera: zawsze beda slabi programisci, slabi mangerowi i slabi CTO. Wiec tak dlugo jak tacy beda na swiecie, tak dlugo bedziemy patrzli na programowanie przez pryzmat technologii. Postaw sobie cel na 2017 rok - znajdz firme, ktore jest LANGUAGE AGNOSTIC. Ja w takiej pracuje po ponad roku szukania, dla 4 produktow uzywamy obecnie 9 jezykow programowania, od asm, C, Java, Swift, Go, Scala,
  • Odpowiedz
@mk321: pisze to kazdy kto akurat siedzi w firmie gdzie tylko tej technologii sie uzywa:D. Jednak jak sie wyjrzy przez okno to okazuje sie, ze taki sam, a nawet moze wiekszy, jest swiat, ktory otacza twoj swiat.
  • Odpowiedz