Wpis z mikrobloga

@rolfik_r1: coś z mikro 4/3 bym się chętnie pobawił. Mają kilka ciekawych propozycji np. sigmy pod mikro 4/3, które są tanie jak bułeczki a nawet fajny obrazek dają + pełna automatyka.

Po prostu brakuje mi pod aps-c szerokich obiektywów, jedynie do wyboru są Tokina 11-16 / 11-20 - ale mają bardzo średnią jakość obrazu (dla mnie) i sigma 10-20 - która jest dość ciemna bo f/3.5 :/

Taki speedbooster by się
@Komaryt: masz Samyanga 14mm albo 8mm, całkiem znośne. Tanio możesz się pobawić czymś na M42 - tanie jak jasna cholera, do tego przejściówka za 20zl i masz fajne szkło. Tylko pełny manual. Mam kilka Berofleksów, Sigme 80-200 3.5, Minolte 35 2.8, Auto Revuenon 28 i 50 f/2. Ta 50 chyba daje najładniejszy obrazek i dopiero Canony L mu dorównują.
@rolfik_r1: sigma art <3 polecam te serie. Jest przezajebista.

Samyanga miałem i nie chce. Nie chce nic co jest manualem, nie po to mam jeden z lepszych AF w canonach, żeby używać manuala :D
@Komaryt: No tak, arty są zajebiste. Ja z kolei mam jeden z najgorszych (najgorszy?) AF w Canonach, jeśli nie we współczesnych aparatach w ogóle. Ale nie korzystam, bo używam do filmu, wiec nie boli. Nawet dobre szkła z zajebistym AF mam na stałe ustawione w manual ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolfik_r1: no ja również tylko i wyłącznie film, ale nie używam servo AF ale też manuala używam stosunkowo rzadko, bo w większości przypadkach nie mam po prostu za dużo czasu aby się bawić w to czy coś jest ostre :/

Mi brakuje głównie tego szerokiego szkła, na początku nie widziałem różnicy miedzy tą Tokiną a jakimkolwiek innym obiektywem dopóki nie kupiłem sobie sigmy art. Tak z ciekawości to na czym nagrywasz?
@Komaryt: 6D. Co do ostrości - wyrobiłem sobie taki styl, ze celowo nie zawsze za pierwszym razem trafiam w ostrość. Niektórym się to nie podoba, a niektórzy klienci przychodzą do mnie właśnie dlatego, ze robię inaczej niż Janusze w okolicy. A jak potrzebuje coś ostrzej to przymykam przysłonę, podbijam ISO i jest git :) Natomiast podczas filmowania lewa ręka cały czas na pierścieniu ostrości. Chyba, ze lecę na gimbalu albo glidecamie,
@rolfik_r1: czyli z opisu podejrzewam, że kolega wesela ciśnie? :D
Ale, że 6D aż tak słaby ma AF? Wszyscy którzy mają 6D właśnie mi zachwalają ten AF, ale po testach które oglądałem na yt no to też mówili, że AF jest taki o... 5D M2 ma też tragiczny AF - nie polecam.
@Komaryt: 80% wesela. Generalnie ze wszystkim innym niż Canon L 6d sobie nie radzi. Mam takie fajne szkło - Tamron 28-75 2.8, całkiem przyjemne i taniutkie - 1000zl. Używam często tam, gdzie jest ryzyko upadku sprzętu - z nim ostrzenie AF trwa od 10 do 30 sekund
@rolfik_r1 juz tak nie psiocz na to biedne 6d, ja go mam i bardzo lubię, AF działa dobrze zarówno z 35 1.4 Art jak i Canonem 85 1.8 a najsłabiej właśnie z 24-70 2.8 L. Może masz jakąś wadliwa sztukę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolfik_r1: do 30sekund ?! :O what the fuck ?! to jakaś pomyłka straszna... no nic, dzięki za rozmowę uciekam spać bo jutro na weselicho jadę :D

Życzę Ci powodzenia w tej branży! Oby jak najwięcej zleceń i jak najmniej par z muchami w nosie ;) Powodzenia