Wpis z mikrobloga

Mirki od #modelarstwo trochę już was obserwuje bo sam składam co nie co i mam pytanie, otóż składam właśnie ten model czyli Italeri 3891 i zaznaczony element nie jest zielony jak reszta kabiny a szary wiem że już tam nic więcej sie nie dokleja i nie mówie już o tym że nie pasuje bo nie pasuje ale najbardziej nad tym kolorem ubolewam ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiec co robić nie mam kompresora ani żadej dyszy pędzlem tego raczej sie nie pomaluje nie mówiąc o tym że nie mam takiego koloru.
Niby tam gdzie był ten element cała wypraska jest szara i nwm czy da się to jakoś zareklamować, czy pomalować sprajem
Co Wy byście zrobili?
6.....6 - Mirki od #modelarstwo trochę już was obserwuje bo sam składam co nie co i m...

źródło: comment_EvIRIPJ4WCxcygDBqsgNmcO30QkKzZh1.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@666Krzysiek666: Wnętrze też zamierzasz zostawić szare? :d Ja bym malował cały model, wnętrze, karoserie. Ten fabryczny zielony plastik nie wygląda zbyt ładnie.. a napewno nie jak na obrazku. Kup podkład, odpowiedni kolor farbki i maluj pędzlem
  • Odpowiedz
@anussatanus: boje sie malować pedzlem bo ostatnio jak to robilem to #!$%@?łem cały model a fabryczny zielony mi nie przeszkadza wiec nie chce pogarszać a co gorsza mam już prawie cały złożony model ze wszytskimi już wstawkami chromowanymi itp tylko jeszcze sleepera nie mam i wnetrza tez nie chce malować bo wg mnie jest ok a i tu jeszcze widze że blenda jest chromowana a u mnie jest zielona a i
  • Odpowiedz
@666Krzysiek666: Poczytaj na forach o malowaniu pędzlem, jaka konsystencja farby, jakie pędzle. Potrenuj malowanie na kawałku plastiku, np. na pudełku od cd. Pomaluj, popłacz jak Ci nie wyszło, kup następny i pomaluj lepiej i wkrótce będziesz robił takie modele jak na zdjęciu. Popatrz też warsztaty lepszych modelarzy, tutaj masz warsztat tego modelu ze zdjęcia http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=79982
anussatanus - @666Krzysiek666: Poczytaj na forach o malowaniu pędzlem, jaka konsysten...

źródło: comment_3cGbQrQTmwoMIsPVtytWqpaCyuVY1125.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anussatanus: Ty mi każesz malować część która powinna mieć kolor? Niezgodność towaru to jest
EDIT i jeszcze chromowana blenda powinna być a na chrom w spraju za 200 zł mnie nie stać i na wyrzucanie kasy w błoto :

Kup następny
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: wiem ale chciałem tylko złożyć model w wersji stockowej bez malowań itp a tamten mówi żeby od nowa zacząć wogóle jakieś dziwaki jesteście ja pytam co z tym zrobić a sie rzucacie jak jakieś janusze że zle robie ze wszystko do #!$%@? hurr durr
  • Odpowiedz
@666Krzysiek666: Farba modelarska chrom max ok. 10 zł, a będzie malować się nią też wiele modeli. Nie każe Ci nic malować, rób jak chcesz, spytałeś się to odpowiedziałem. Generalnie modele się maluje żeby przypominały te z rzeczywistości, a ten fabryczny kolor plastiku jaki jest taki jest. Mógłby być też khaki, żółty, szary, biały, czarny czy różowy (choć z takim się nie spotkałem jeszcze). I nie jest to wada fabryczna, tak wygląda
  • Odpowiedz
@anussatanus: ehh to nie wiem nawet jak wyjdzie bez zacieków to i tak bedzie sie różnić odcieniem
fajny model ale chyba do #!$%@?
chciałem chociaż raz zrobić fajnie model cięzarowki dwa pozostałe były brzydkie czołg który kiedyś złożyłem fajnie wyglada dalem jeszcze na niego imitacje błota robiłem równiez subaru od tamiya i też fajnie wyszło ale wygląda jak kupna zabawka za 20 zł
to nie dla mnie, wracam do grania na
  • Odpowiedz
@666Krzysiek666: nie płacz bo pokaże ci mój model etype'a, który złożyłem jako drugi po powrocie do zabawy po ponad 20 latach.... ( ͡ ͜ʖ ͡) wez kup czarny mat emalie i benzyne ekstrakcyjną, maluj cienkimi warstwami czekaj az wyschnie i wyrównuj papierem 1500, pomalujesz wybrany element bez zacieków a czarny mat zawsze spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz