Wpis z mikrobloga

@kokosanki eeee chyba nie. Często szybę mam brudną ale aż tak tragicznie nie wygląda obraz z kamery taniej. Można odczytać gdy stoję za kimś bezpośrednio, a tu się nie da.
Może to kwestia ustawień.
Ja mogę u siebie ustawić chyba 4 poziomy jakości.
Wybrałem max, więc więcej miejsca na karcie zajmuje.
Często szybę mam brudną ale aż tak tragicznie nie wygląda obraz z kamery taniej.


@rraaddeekk: pewnie dlatego, że tania kamera nie bawi się w łapanie ostrości, tylko wszystko nagrywa na jedno kopyto. Miałem dwie kamery poniżej 100 zł (a jedna z nich nawet poniżej 50) i żadna nie próbowała ostrzyć, nagrywała "co widziała". Dla porównania jako rejestratora można użyć telefonu albo normalnej kamery/aparatu, zupełnie inna praca.
@Jade: @kokosanki: @rraaddeekk: Dziś umyłem szybę (od środka również) i niby jest lepiej, ale obraz dalej rozmazany. W sumie to wczoraj dopiero pierwszy raz zgrałem film z kamery na komputer, wiec przez dobre dwa lata żyłem w nieświadomości jak bardzo nędznej jakości są zapisy. Czas zainwestować w coś lepszego.
@kokosanki: Lark FreeCam 2.0, dwa lata temu dałem za nią ~150 zł. Patrząc na jakość nagrania, to manta za 49 zł, którą miałem wcześniej nagrywała o niebo lepiej. Jakieś dwa miesiące temu oddałem ją na gwarancję, bo był tylko biały ekran. Niby wymienili 'płytę główną' i może przy okazji coś popsuli z ostrością. Szkoda, że wcześniej nie sprawdziłem jak wygląda film na ekranie komputera, bo teraz to już musztarda po obiedzie.
@Lipides: to przepłaciłeś chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak spojrzeć na YT na inne nagrania z niej, to wszędzie jakość obrazu jest podobna do najtańszych kamer, tyle że niby oferuje wyższą rozdzielczość. W rozdzielczości właśnie może być problem, możesz zrobić eksperyment z ustawieniem niższej rozdzielczości/jakości. W tych najtańszych kamerach jest tak, że niby nagrywają w 720/1080p, ale tak naprawdę to jest interpolowane 480p, czyli obraz jest "na
@kokosanki: Patrząc na jakość nagrania, nie sposób się nie zgodzić z tym przepłaceniem :) Dziękuję za dokładne naświetlenie sprawy. Sprawdzę jeszcze czy zmiana rozdzielczości coś poprawi, ale tak czy inaczej trzeba rozglądać się za czymś lepszym. Możesz polecić coś sensownego tak do 300 zł? (o ile w takich pieniądzach można w ogóle mówić o czymś sensownym).