Wpis z mikrobloga

@vegaz608

Polskie Zakłady Marconi. Model 3 LE/2. Produkowany od 1928 do 1930 roku. Ten sam typ był wcześniej produkowany (od 1926 roku) w Polskim Towarzystwie Radjotechnicznym. (PTR) Autodyna z dwustopniowym wzmacniaczem pojemnościowo - oporowym. 3-lampowy, bateryjny. zakres fal :220 - 2000 m.

Typ 3LE/1 - bat. Cena 210 zł. komplet Lampy: DE2HF, DE2LF, B205

Typ 3/LE/2 -bat.. Cena 210 zł. (bez lamp) zł. Lampy A425, A425, B406

Typ 3/LE/AC -220V. Cena 240
dlugi_ - @vegaz608 
 Polskie Zakłady Marconi. Model 3 LE/2. Produkowany od 1928 do 19...

źródło: comment_2LemNdPOEKTGirtHSs30WUBdJIMO2cU5.jpg

Pobierz
@vegaz608: a jeśli nie wiesz i cie ciekawi to na zdjęciu obok radia jest karbidówka, tez mniej więcej z tej epoki, może trochę młodsza. ;)
Jak znajdziesz jeszcze coś ciekawego to wrzucaj fotki i wołaj.

Radio to najprawdopodobniej model Typ 3/LE/AC zasilany sieciowe 220v, nie z baterii. (wnioskuję po lampach)
@vegaz608: Tylko nie wywalaj tego na śmietnik, jest co najmniej kilkadziesięt osób w kraju, które za te lampy Cię ozłocą. Ale całość jest w tak dobrym stanie, że aż szkoda szabrować;) Jak chcesz to uruchomić, to daj fotę od spodniej strony.
będę szukał chyba kogoś kto by to odrestaurował, może na tym forum co @dlugi_ podał wyżej, poniżej jeszcze kilka znalezisk, tak zgadza się była też tam karbidówka, ale znalazłem inne ciekawe rzeczy:
1. mikrofon był obok radia, zakładam, że to działało razem,
2. peryskop, niestety ze zdjęć nie mogę doszukać się co to za firma mogła być a już mnie tam nie ma, żeby wrócic i sprawdzić może macie jakies pomysły
3.
vegaz608 - będę szukał chyba kogoś kto by to odrestaurował, może na tym forum co @dlu...

źródło: comment_R9SqfZwvuER5uOqrNHPlBuleppDuQ1AP.jpg

Pobierz
@vegaz608: zalezy, czy chcesz to spieniężyć, czy zrobić z tego pamiątki rodzinne. Jeśli spieniężyć, to proponowałbym to wyczyścić z kurzu szmatą, najwyżej wypolerować (ale szmatką! Bez żadnych chemii i środków ściernych!!!) i powystawiaj tak, jak jest na licytację na allegro, myślę, że osiągnięte ceny mogą Cię mile zaskoczyć.

A jeśli chcesz to odrestaurować i postawić na półce, to poszukaj forów branżowych, elektronika chyba najszybciej na forum triody, co do optyki -
Witaj
ten "mikrofon" to głośnik telefunkena l666 (diabelski?)
A radio poszło, czy zrenowowane - chętnie bym zobaczył efekt.
Pozdrawiam