Wpis z mikrobloga

Zwariowalem. Wlasnie kupuje używana lustrzanke za 1000 żeby robić zdjecia przy pracach nad moim youngtimerem ktorego kupiłem za 600zl. Kryzys wieku sredniego a jeszcze daleko mi do 30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #fotografia #youngtimer
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@valdo: jak mam Ci odpowiedzieć na temat? Wklejasz zdjęcie z telefonu i? Jak na telefon ładne, jak na lustro c-----e. Jeszcze jakieś pytania? Nawet próbowałem znaleźć sample ale to tak stare sprzęty, że google wiele nie wypluwa z kitem za to jest multum pięknych zdjęć z takich puszek. Ciężko się rozmawia ze ślepym o kolorach, jesteś tego dobrym przykładem więc miej swoją rację i fotografuj xperią S skoro jest taka
  • Odpowiedz
@valdo: @elemenTH: Spróbuję valdo dobić. To są początki mojego pstrykania i... Twoim zdaniem ch##owe body i dobry obiektyw, który, o zgrozo, dało się dopiąć. Zdjęcie ma z 10 dobrych lat.
Zdjęcie zrobione na przystanku autobusowym, najbliższa latarnia 30 metrów od nas. Obiektyw EF L 35mm F1.4 dopięty do taniutkiego Canona Digital Rebel (wówczas entry-level lustrzanka Canona). Zrobione przy F1.4 i ISO rzędu 400.
Pokaż mi dowolny telefon, który
kowzan - @valdo: @elemenTH: Spróbuję valdo dobić. To są początki mojego pstrykania i....

źródło: comment_MiNQQDHurKDc4Wz7DK7fmpdkOIuhTBJT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@elemenTH: Oczywiście, że jest multum pięknych zdjęć. Sam lata temu na D80 ogarniałem wesela. Ale nie rozumiesz tego co Ci chcę od początku powiedzieć.

Samo body NIE ROBI zdjęć.

Z kolei kupowanie lustrzanki po to by zapiąć tam kitowe 18-55 to kretynizm, bo ze względu na c-------ć szkła wykorzystuje się raptem 10% możliwości puszki, a szkło samo w sobie da dobre wyniki tylko w wąskim zakresie
  • Odpowiedz
@valdo: współczuję Twoim klientom jeżeli dla Ciebie to foto z xperii S jest lepszej jakości niż foto w bele lustra, serio musieli mieć fajne foty pamiątkowe, gratuluję posiadania takie umiejętności degradowania zdjęć
  • Odpowiedz
@valdo: Lustrzanka i kitowe 18-55 w warunkach dobrze oświetlonego warsztatu zawsze zrobi lepsze zdjęcie, niż gównoaparat z gównotelefonu. Zbierze więcej światła, uzyska głębię. Jak ogarnie pełny manual na kitowym obiektywie będzie trzaskać takie fotki, że żaden telefon do tego nie podejdzie. Fizyki nie da się oszukać.
  • Odpowiedz
@elemenTH: Ja do body miałem torbę szkieł za srogie pieniądze.
Tu op sobie za 1000 PLN kupił zestaw, który jest tak kiepski, że w-----e go pierwsza z brzegu Xperia. Tylko o tym mowa.

OP tym zestawem bez postprodukcji będzie miał naprawdę ciężko by zrobić takie zdjęcia jak pokazałem wyżej, bo mu zwyczajnie braknie światła.

@kowzan: Zgoda. Pod warunkiem, że ma dobrze oświetlony warsztat. Bo jeśli nie, to go ta fizyka
  • Odpowiedz
@valdo: Zgodzę się z Tobą, ale nadal faworyzowałbym kompakta/małpkę za 1000 PLN względem telefonu za 1000 PLN. Nadal chodzi mi tylko o średnicę soczewek.
Jak zawalisty telefon by nie był, na tę swoją główkę od szpilki zbierze niewiele światła. Byle kompakt zrobi to lepiej. Tyle że teraz w telefonach jest gazylion software'owych rozwiązań na poprawę jakości obrazu.
  • Odpowiedz
@valdo: no właśnie miała go w-----ć xperia a pokazałeś, że w-----ć mogła tylko Twój umysł bo ktoś zrobił telefonem zdjęcie w nocy i udało mu się nie poruszyć, amazing godny apla.

Masz djęcie poniżej, nie zrobione przez producenta tylko przez kogoś kto testował tam aparat, faktycznie zajebista fotka, ostra, szczegółowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
elemenTH - @valdo: no właśnie miała go w-----ć xperia a pokazałeś, że w-----ć mogła t...

źródło: comment_xZeYvthsYqJlD3iQGqp5Ft0Tx4paGNRO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@valdo: Ogólnie kupiłem to szkło w zestawie z aparatem, mega dobra cena za komplet : Body D5100, Tamron 17-50 2.8, Nikkor 50-200mm, górna lampa Sigma z pudełkami i bardzo małym przebiegiem aparatu (8k zdjęć) za 1500zł
  • Odpowiedz
@wachowsky: No to rzeczywiście bardzo dobra cena za taki zestaw. Mój kosztował "kapkę" więcej w momencie zakupu ;)

Tylko powiedz mi proszę, czy Ty w tym nikusiu masz AF z tym obiektywem?
  • Odpowiedz