Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Bądź mną, studentem polibudy.
2. Ucz się pilnie, nie olewaj żadnego przedmiotu.
3. 5 w rankingu na roku.
4. Zdobądź tytuł inżyniera.
6. Idź na rozmowę o pracę w dużej firmie z branży elektroenergetyki.
7. Dostań propozycję 1500 zł na rękę, umowa na czas określony, następna też, dopiero ewentualna trzecia na czas nieokreślony.
8. Poczuj się jakbyś dostał z pięści w ryj (,)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 99
@PatrykGryf: Jeżeli ktoś wykonuje pracę za którą nie jest w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb to znaczy, że wykonuje ją poniżej kosztów. Jeśli ta osobo posiada dodatkow wyższe wykształcenie czyli defakto nie aspiruje do stanowiska najniższego szczebla to sytuacja jest mocno patologiczna.

Nie no dobra, masz racje, to zupełnie normalne. Widocznie mam roszczeniowe podejście do zycia. Kiedyś to chłop w polu robił za miskę suchej kaszy a jego poganiacz mógł sobie
@szczym_do_ludzi miałeś mi pokazać mechnizm ekonomiczny, który ma łączyć jedno z drugim a nie to co sobie uważasz. A ja uważam ze chleb powinien być za darmo bo mi się chce jesc. Co ty na to? Albo lepiej, uważam ze usługi które ty wykonujesz są za drogie i powinny być tańsze bo mnie nie stać. Takimi właśnie argumentami się poslugujesz.
@szczym_do_ludzi popyt i podaz. A dokładnie popyt w postaci pracodawców chętnych zatrudnić osoby bez doświadczenia za określoną stawkę oraz popyt w postaci pracowników absolwentów bez doświadczenia. wyobraz sobie że popyt na taka prace nawet w przypadku ceny zero nie wynosi 100%.
@Shyvana: Na początku zaznaczę, że po Twoim komentarzu zapiekła mnie dupa srogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) skończyłem te studia, mam świetną pracę po tym "gównokierunku". Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie rzeczy można po tym kierunku robić - organizacja/automatyzacja procesów produkcyjnych są bardzo ważnymi elementami każdego większego przedsiębiorstwa. A można wiedzieć co konkretnie studiujesz?