Wpis z mikrobloga

#dentysta #stomatologia #gdynia #trojmiasto
Niedawno było podobne pytanie ale doradzi ktoś może gdzie i czy w ogóle w Gdyni można dobrze wyleczyć zęby na ubezpieczenie? czy raczej nie ma szans i tylko prywatnie? Mam z tym problem z tego powodu że panicznie boje się wizyty i wybieram się już bardzo długi czas do dentysty, dlatego też zastanawiam się czy na #nfz jest możliwa wizyta po której nie ucieknę z fotela? :) Pomoże ktoś?
  • 18
@mrbungle: no właśnie muszę wreszcie się jakoś przemóc bo nie byłem już z kilka dobrych lat, po kilu wizytach z przeszłości gdzie dentysta z takiego mniejszego miasta wyrywał mi zęby tak boleśnie że dostałem grubej dentofobii, nawet na sam widok jak gdzieś na mieście widzę sam szyld stomatolog tu już mi się słabo robi, ale powoli dociera ze i tak mnie to nie ominie więc czas najwyższy :)
@sunriser90: Idź prywatnie, dostaniesz zastrzyk i będziesz myślał co jutro na obiad podczas borowania. Na NFZ za bajery i tak zapłacisz, więc po co zawracać sobie głowę.

I polecam regularnie chodzić do dentysty, bo jeśli masz zęby pod kontrolą, to nic nie będzie boleć, problem się robi, jak ktoś się boi/leni i nie chodzi. ;)
@sunriser90: Idź do tej kliniki w C.H. Batory, śliczne recepcjonistki i asystentki zadbają żebyś nie chciał wstawać z fotela ;] Na NFZ oczywiście możesz się umówić i używają tych samych materiałów co prywatnie (oprócz smakowych znieczuleń zarezerwowanych dla dzieci).
Co do zakresu prac wykraczających poza fundusz to możesz się dobrze dogadać.
@isomalta: to ten gabinet Dentus tak? brzmi zachęcająco, opinie w internecie też w większości pozytywne, zadzwoniłem i się zarejestrowałem ale jak to teraz będzie wyglądało, przyjdę i robią przegląd jakiś i wtedy mówią co się nadaje na leczenie z ubezpieczenia a co nie? czy zaczną robić zaraz po swojemu i mnie skroją grubo? xd bo wizyta umówiona bardzo szybko, już na pojutrze, hmm
@sunriser90: Ja chodzę do dentysty na NFZ w przychodni na Obłużu Leśnym, dr Krakowska... Krakowiak czy jakoś tak (nigdy nie mogę spamiętać) i jako osoba wrażliwa na stres i ból polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)