Wpis z mikrobloga

@agatuso426: pytanie teraz, jak tego typu produkty sa wytwarzane, tzn jak duze temperatury sa stosowane przy produkcji. generalnie olej slonecznikowy jest szkodliwy w szcegolnosci kiedy jest podgrzewany, oliwa jesli jest podgrzewna do wysokich temepratur to tez bedzie szkodliwa.
@agatuso426: jest tylko jedno wyjscie. omijac tego typu produkty a jesli juz naparwde chcesz cos podobnego zjesc, to zrobic samemu :-) ja nie jadlem paluszkow czy czipsow juz kilka lat. zjadam orzeszki (ale nie ziemne) od czasu do czasu, mozna nawet samemu zrobic takie pieczone i dodac wlasne ulubione przyprawy.
@zielakowy: To oczywiście najlepsze wyjście :) Ja też nie jem prawie wcale takich produktów, bo nie mogę (choroba dietozależna), ale czasami mam ochotę na takie "śmieciowe jedzenie". I dlatego szukam jak najzdrowszych z niezdrowych przekąsek.
@agatuso426: polski olej również pochodzi od monsanto. W tym momencie niestety ale opłaca się kupować od nich ziarno, które daje plony tylko raz i pryskać je randapem, ponieważ zbiory sa kilkukrotnie większe niż zwyczajnie.
Niestety, większość rolników hodujacych masowe ilości stosuje to rozwiazanie, również w Polsce.
@Aganiok__:

Randapem, od którego umieraja pszczoly

Jakiś poważny dowód?

kupować od nich ziarno, które daje plony tylko raz

Bzdura, nie ma takich odmian na rynku.

Niestety, większość rolników hodujacych masowe ilości stosuje to rozwiazanie, również w Polsce

No tak średnio, bo w Polsce uprawa roślin modyfikowanych genetycznie jest nielegalna.
@Vvornth Ty możesz próbować mnie punktowac w internecie a ja Ci odpowiadać, a rolnicy i tak będą robić swoje. Też wcześniej tego nie dowiedziałam, dopóki nie poznałam ludzi, którzy faktycznie to robią. Pozdrawiam ( ),