Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mam pytanie...

2 dni temu miałem wyrwane 2 zęby (dwie dolne 6stki) bez bólu, trochę długo krwawiło 7h... ale teraz jest ok, nic nie boli i zrobiły się w dziurach piękne skrzepy, czyli tak jak miało być. Pytanie jest takie.

Te skrzepy mam trzymać i nie wypłukiwać? Trzymać je tam aż wszystko się zagoi i same odpadną? Bo się tak zastanawiam ze względów czysto higienicznych, wiadomo martwa tkanka infekcje itd.

#lekarz #stomatologia #zeby #dentysta #szpital
  • 12
@lronman: I jak dziąsła się zagoiły? Ja dziś miałam wyrwaną 8-kę i nie wiem jak prawidło myć zęby po wyrwaniu. Nie chcę wypłukać skrzepu ale będę musiała wypłukać pastę do zębów. Weźźź mi powiedz :)
@justyzzzka: goi się, zęby myje omijając te miejsca, te skrzepy się po 4 dniach dobrze trzymają, nie ma sie czego bać.
Ale delikatnie płukać po umyciu, tak przelewać wodę w ustach bez pienienia.
@lronman:
Zostaw skrzep w spokoju, przy szczotkowaniu omijaj wspomniane miejsca, unikaj płukanki, co najwyżej przemywaj jame ustną jakimś preparatem ziołowym bądź Tantum Verde. Za 2-3 tygodnie nie będziesz już czuł dyskomfortu, sam miałem wyrywane ósemki czterokrotnie i calkiem dobrze to wspomina bo pozbyłem się źródeł bólu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)