Wpis z mikrobloga

Witam

Chciałby dokupić do projektora głośnik. Budżet 1000 PLN

Obecnie posiadam :
projektor: Optoma HD 141x
Laptop z 1 wyjście HDMI na projektor i wyjściem słuchawkowym.

Zastanawiam się na soundbarem a zestawem stereo, Nie mogę kupić kina głośników 5:1 bo chce ograniczyć kable.
Dodatkowo będę używał ich jako sprzętu do słuchania muzyki z telefonu podpiętego czy po bluetooth czy kablem.

Pytania
1. Co lepsze soundbar czy stereo
2. Jak działa dźwięk z filmów w formacie 5:1 puszczany na stereo
3. Jakieś propozycje sprzętu w tej cenie.

Wołam @ElCidX oraz @krentus jako znawców tematu.

#hd #hifi #audio #kinodomowe #glosniki #kinodomowe #projektor #kinocebulowe
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glupi_login: audiofilem nie jestem, ale poleciły bym układ z jakiego sam korzystam, czyli głośniki 2.1 + dobra karta dźwiękowa.
Głośniki mam Microlab FC530 a polecił bym ich następcę czyli Modecom MC-MHF60U to ta sama linia głośników tylko inne brandy, tutaj masz od razu wbudowane bluetooch w głośniki więc możesz sobie fajnie i z telefonu słuchać :)
Do tego karta zewnętrzna: S.M.S.L M2
Jak nie chcesz 2.1 a stereo to można Microlab Solo7C większe i mocniejsze też będą się dobrze sprawować.
Ogólnie poczytaj i wybierz coś
  • Odpowiedz
Dodatkowo ważny jest wygląd, może np : http://allegro.pl/glosniki-tv-fenda-fd-t-400x-bluetooth-usb-100w-rms-i6635567845.html


@Glupi_login: to będzie brzmiało bardzo, bardzo przeciętnie - zwłaszcza jeśli masz zamiar słuchać na tym muzyki, a nie używać tylko do filmów. soundbar wypadnie jeszcze słabiej. w takim budżecie najlepszą jakość osiągniesz kupując wzmacniacz używany na allegro (marantz, denon - nawet z lat 70/80) za 300-500 zł, do tego kolumny - Heco Victa Prime 202 na przykład. To co zostanie inwestujesz w
  • Odpowiedz
@ElCidX: Spisuje sie bardzo dobrze do ogladania zfilmów FullHD, oglądałem też na nim mecze z telewizji naziemnej na TVP HD i niestety wygląd to słabo nie wiem czy to wina TVP czy dekodera. Podeśle jakieś zdjęcia w tygodniu.

@AudioPlaza_pl głośniki chcę kupić głównie pod projektor. Wynika że soundbar odpada bo znalazłem w necie określenie że lepiej wypada stereo w tej samej cenie. Co sądzisz o tym: http://allegro.pl/taga-harmony-hta-500b-heco-victa-prime-202-espre-i6619186070.html Czy te
  • Odpowiedz
@Glupi_login: Nie patrz na zestawy tego typu, one zawsze są złożone na zasadzie czegoś ciekawego + coś, czego nie da się sprzedać inaczej, wypchać w inny sposób. W tym wypadku jest to wzmacniacz - swoją drogą radzę trzymać się z dala od jakiejkolwiek elektroniki tej marki.

Kolumny - szafka lub podstawka. Nie dasz rady kupić nic nowego, co będzie godne polecenia - nie zmieścimy się w tym budżecie. Dlatego radziłbym
  • Odpowiedz