Wpis z mikrobloga

To ten ;) Dla fanów Gadzi Bastion

tl:dr garść info o Puszku i filmik z karmienia agam ;)

Tak na wstępie dla tych, co nie wiedzą jeszcze - Puszek - Waran stepowy, w zeszły czwartek przyjechał do mnie. Gościu z fermy hodowlanej w Afryce, więc dzikus pospolity. Plan jest taki - trzeba oswoić gnoja, żeby był moim pieskiem, chodził na smyczy i reagował na imie (ta. pewnie, jeszcze kapcie przyniesie...;D)

Wiele osób, które raczej nie za bardzo się orientują mówią, żeby gnojka brać na ręce na siłę, jak najczęściej dotykać itp itp. Osoby, które siedzą w terrarystyce zalecają aklimatyzację i powolne przyzwyczajane d siebie gada. Tak też robię. Od tygodnia pałka biedna siedzi skitrana za kryjówką, jest przerażony każdym ruchem. Więc go ie ruszam. Dostaje ode mnie 2 tygodnie spokoju. Później - zobaczymy. Na razie wiem, że wcina karaczany, jajka przepiórcze. Nie przepada za serduszkami drobiowymi. Badanie kupki zrobione, wyniki po weekendzie, zobaczymy, czy maluch jest czysty. Jesli nie, to będę musiała go faszerować lekami, a to kolejny milion stresów ;)

Buduję mu terrarium. Zamówiłam formatki i plan ogólny już jest. Przeznaczone miejsce to 260 cm x 150 cm x 100 cm. Na początek będzie 260x100x100 cm, a z czasem poszerzę. Będzie to taki kojec, gdzie 170 x 70 cm będzie miał piaskownicę głęboką na 50 cm, gdzie będzie mógł sobie kopać nory do woli, ok 90 x 90 cm wyspę ciepła i resztę wolną do biegania. Dno terrarium będzie wyłożone styropianem i pokryte grubą folią, żeby mu od podłogi nie ciągnęło. Góra terrarium będzie caiłkowicie odkryta. Już się nie mogę doczekać ;DD

A oto on, przestraszony i smutny :<

Druga sprawa - w końcu po 2 lat prób i błędów doszłam do najwygodniejszego systemu produkcji terrariów ;D
Poniedziałek - objechanie hurtownii, stolarni i sklepów za potrzebnymi materiałami || Karmienie dużych agam
Wtorek - oklejanie obrzeży formatek, nawiercanie otworów, porządkowanie, klejenie ramek, zabawa otwornicą, frezowania
Środa - skręcanie, pakowanie
Czwartek - skręcanie i dodatki w stylu oprawki, przeszklenia, ledy i inne bzdury. Pakowanie, wysyłka
Piątek - wysyłka || Karmienie dużych agam i gruntowne sprzątanie warsztatu i sklepu

Jestem z tego systemu tak dumna, że nawet nie wiecie. Wszystko leci, ja w zegarku, wszędzie jest porządek, nadgoniłam z terminami i do tego uuuuuuuuuwielbiam ład i porządek, wiec nieziemsko mi się to podoba ;D

Tak wyglądają paczki z wczoraj - dzisiaj poleciały jeszcze 3 ;D

Kurier nienawidzi mnie za kolor stretchu, ale zamówiłam już zielony, dużo lepiej będzie pasował do sklepu ;D

No i ostatnia rzecz - obiecałam, że będę aktywna na YT. Soł, macie kolejne #pokazmorde #mordajakziemniaczek #atencyjnyrozowypasek itp itp. Względem ostatniego filmiku poprawiłam oświetlenie (nie podczas karmieniam tylko podczas mówienia), nad głosem pracuję.

I Druga rzecz - za tydzień organizuje małe Q&A #ama , więc jeśli macie jakieś pytania odnośnie Gadziego Bastionu. warsztatu, sklepu, zwierzaków, hodowli - walcie śmiało. Najlepiej pod filmikiem, bo tu mogą mi one umknąć. Odpowiem na pytania w jak najlepszy sposób, tak żeby wszystkich usatysfakcjonować ;DD

Oto filmik

Facebook

#gadzibastion #wykopowypupil pojawia się na chwile nawet #burunduki #agamy #jeze #terrarystyka #smiesznypiesek #zwierzaczki #szczecin

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - To ten ;) Dla fanów Gadzi Bastion

 tl:dr garść info o Puszku i filmik z...
  • 62
Wiele osób, które raczej nie za bardzo się orientują mówią, żeby gnojka brać na ręce na siłę, jak najczęściej dotykać itp


@Khaleesi: takie głupoty wygadywały kiedyś #januszeterrarystyki do klientów podczas sprzedaży legwanów zielonych. 'panie, chyć pan go i trzymaj aż się uspokoi'.
Czemu akurat z fermy kupiłaś?
@crackhack: zdaję sobie sprawe, że to może być chwilowe, zwykle unikam zdjęć i zawsze filmików, a teraz nagle koming ałt ;D zobaczymy, jak to będzie ;)

Dziękuję ;)

@nieistniejetu: bo takie były dostęne w przypływie mojego kaprysu ;D W polsce do tej pory są tylko DWA udokumentowane rozmnożenia tego gatunku, za granicami nieco więcej, co nie zmienia faktu, że cena jest kilkukrotnie wyższa, a do tego są bardzo trudno dostępne,
@Khaleesi: Nie można im wpuścić jedzenia do terrarium i niech same sobie polują? Rozumiem, że karmienie z ręki jest celowe, więc puszczone luzem robactwo mogłoby przetrwać i zrobić sobie dzikie mieszkanie, czy co?