Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale człowiek zapisał się na prawko, planuje kupić jakiegoś szrota za 2-3k bo nie stać na nic innego, patrzy OC około 1,5k... Wstaje rano, słucha radia i słyszy, że OC ma wzrosnąć jeszcze o około 20%.
Dzięki gurwa za łatwy start (,)
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mesrs123: Pamiętasz siebie jak miałeś 20-24 lata i siebie jak miałeś 26-28 lat? ;) Wg mnie to jest w dużej ilości przypadków przepaść i nie dziwię się, że są zwyżki dla młodych osób. :)

@Chudzinx: Nie zrozum mnie źle, ale może po prostu nie stać Cię na samochód? Chcesz kupić wrak za 1500 zł, będzie się na pewno co jakiś czas psuł, trzeba to naprawiać, więc potrzebna kasa, do tego potrzeba kasę na jego utrzymanie w przyzwoitej formie, rejestrację, przeglądy, jakoś nie wygląda, żebyś miał mieć na to wszystko kasę, jeśli nie masz na OC.

I nie piszę tego złośliwie, może to nawet dla Ciebie lepiej, bo jeśli (odpukać) stuknie Cię w takim złomie jakiś nowy samochód to nawet przy małej prędkości może się to
  • Odpowiedz
@haddopna: tylko, że to nie jest wolny rynek skoro państwo nakazuje obowiązkowe OC i nawet jakby trzeba było płacić ubezpieczalniom 5k za sejcza to trzeba. Wolny rynek to by był jakbym nie musiał się obowiązkowo ubezpieczać a jakbym kogoś dupnął to bym płacił z własnej kielni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Witeeek: Szczerze nic się nie zmieniło zawsze bylem rozważny itp. może tego nie rozumiem bo nie jestem jakimś sebixem ale nie bardzo widzę jakieś zmiany w zachowaniu po 20 roku życia.
  • Odpowiedz
@Witeeek: jakbym kupił jakąś golfinę 2 to bym nie żałował wydawać na naprawy ale jeżeli OC jest tak wysokie to ciężko by mi było odłożyć. No właśnie nie mam za bardzo (jedynie będę służbowym od czasu do czasu popylał) a nie chcę jak mój brat zrobić prawka i nie jeździć a potem wsiąść za kółko i "o #!$%@?, jak się rusza? xDDD".
Inna opcją jest jak mój kumpel robił: kupił
  • Odpowiedz
@Chudzinx: pamiętaj, że OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a nie Twojego samochodu. Nie używaj proszę tego naiwnego argumentu, że OC jest droższe od wartości Twojego auta.
To że ubezpieczenie jest przypisane do konkretnego auta to inna para kaloszy.
  • Odpowiedz
@Chudzinx: Tego ostatniego podejścia nie polecam, bo za dziurę w OC zapłacisz grube tysiące i to nie jest czcza obietnica, kolega za kilka dni (albo kilkanaście) spłaca od roku 3000 zł kary od UFG. ;)

@mesrs123: Ja też, aczkolwiek wiem, że byłem mniej rozważny niż później. :) A w przypadku ogółu społeczeństwa to jest jeszcze lepiej widoczne. Zresztą te zwyżki nie biorą się z powietrza, tylko ze statystyk.
  • Odpowiedz
@Kofels: masz rację, natomiast nadal pozostaje kwestia tego, że nowi kierowcy są dyskryminowani w ubezpieczalniach. Na kursie instruktor mówił, że miał od groma przypadków zawodowych kierowców co musieli wyrabiać od nowa prawko z różnych powodów i tacy cwaniacy musieli zdawać po 6 razy bo nie umieli teorii jak i praktyki. Doświadczenie doświadczeniem ale wiek nie sprawia, że ktoś jest gorszym kierowcą bo jest młody.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack nie ma też obowiązku życia w normalnym budynku czy gotowania na kuchence zamiast na ognisku. Zamiast ubolewać, że dorosły człowiek nie może po prostu kupić auta i jechać, Ty wyjeżdżasz z hasłem, że nie ma obowiązku posiadania samochodu?

Panie... witki opadły
  • Odpowiedz
Ty wyjeżdżasz z hasłem, że nie ma obowiązku posiadania samochodu?


@Bartpabicz: liczyłem na to, ze mirko to nie główna i nie trzeba tutaj tłumaczyć lekkiej szydery. Sorki za nie wklejenie buźki z uśmieszkiem.
W celu obnizenia OC zaproponowałem OPowi rejestrację auta ze współwłaścicielem, który ma full zniżki.
  • Odpowiedz
@Chudzinx: Za auto za 10x tyle po podwyżkach w maju zapłaciłem za OC/AC/NNW i cośtam jeszcze 2200zł. Aż mi się nie chce wierzyć, że za auto za 2k zapłacisz tyle. Miałem przy tym zwyżkę za wiek, wszystkie inne możliwe zwyżki (prawko odebrałem miesiąc wcześniej). Inna sprawa, że nie dziwię się że tyle ubezpieczenie kosztuje, bo przywalisz komuś w auto za 100k, naprawa wyniesie 25k i z czegoś to muszą zapłacić.
  • Odpowiedz
@Chudzinx: nie sprawia, ale jak sam zauważyłeś, chodzi o doświadczenie. Niestety nie ma możliwości wprowadzenia innego wyznacznika, no chyba że każdy z kierowców będzie posiadał tachograf ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz