Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale człowiek zapisał się na prawko, planuje kupić jakiegoś szrota za 2-3k bo nie stać na nic innego, patrzy OC około 1,5k... Wstaje rano, słucha radia i słyszy, że OC ma wzrosnąć jeszcze o około 20%.
Dzięki gurwa za łatwy start (,)
  • 165
  • Odpowiedz
@dawidpotok: oczywiscie, ze nie nalezy utrudniac. Generalnie wszyscy powinni byc traktowani tak samo. Ale... z drugiej strony jak sobie poradzic z kalkulacja ryzyka?

@Chudzinx: Na marginesie tylko powiem, ze podobna sytuacja ma miejsce w Londynie. Moglbym sprzedac x2 a nawet x3 tyle aut co sprzedaje, gdyby nie bardzo drogie ubezpieczenia dla mlodych kierowcow ( pierwszy samochod ).
  • Odpowiedz
  • 1
@Chudzinx kup samochód który ma przynajmniej 25 lat, zapisz się do automobilklubu (składka 100zl pewnie) który jest zrzeszony w pkm, następnie kupujesz oc w pzu gdzie za zabytki dostajesz 70% zniżki
  • Odpowiedz
@bodekbb1: 26 lat mam
@Laaq: ludzie piszą, że są jakieś tam wymogi co do zabytku i byle gówna nie da się zarejestrować jako taki samochód oraz że te 70% jest tylko od już istniejących zniżek + trzeba przynajmniej rok nie mieć szkody a ja po zdaniu prawka nijak się nie załapuje. Druga sprawa, że zaraz po zdaniu prawka raczej nikt mnie nie przyjmie do PZM (przynajmniej na moją logikę).
  • Odpowiedz
@Chudzinx: @benzdriver: chore to są zwyżki za wiek a nie za brak doświadczenia do 24-26 roku życia, w zależności od wymogu firmy ubezpieczeniowej masz zwyżkę bo jesteś "nie doświadczonym kierowcą" #!$%@? ze masz np. 24 lata i od 6 lat prawo jazdy dalej jesteś mniej doświadczony niż ktoś kto ma 25 lat i rok prawo jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwyżka za brak doświadczenia za kółkiem
  • Odpowiedz
  • 2
@Chudzinx ale to nie mają być żółte tablice. A do pzm raczej do automobilklubów które są zrzeszone w pzm wszystkich przyjmują bo dla nich to kasa. Nie wiem jak z tą roczną przerwą.
  • Odpowiedz