Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mireczki czy Wy też macie takich przykrych sąsiadów? Dziś wertowałem papiery ze sprawy mojej służebności i naszła mnie myśl, że mam więcej niż jednego przykrego sąsiada. Mam takiego sąsiada, którego drzewo w znacznym stopniu przerasta na moją działkę i muszę kilka razy w roku czyścić przez nie dach, rynny a o tonach liści na trawniku już nie wspomnę. Jego dom wybudowany został nie w granicy ale lekko w mojej działce i przylega teraz do budynków gospodarczych. Jednocześnie sąsiad przykleił sobie daszek do moich budynków aby mu woda nie kapała na dom i po każdym deszczu mam kałużę na dachu oraz przesiąkający strop. Inny sąsiad notorycznie wrzuca mi na działkę puste butelki po wódce, którą wypił za domem w ukryciu przez żoną. Jeszcze inny raz na jakiś czas wyrzuca skoszoną trawę i gałęzie w miejscu, gdzie działka nie jest ogrodzona. Ciekawe czy też nie jestem idealnym sąsiadem i chętnie bym usłyszał co inni mówią o mnie. Czasem marzę aby sprzedać ten swój kąt i kupić coś dalej od ludzi.
#zalesie #gorzkiezale
  • 1