Wpis z mikrobloga

@InPay: zależy, czy na temat patrzysz z perspektywy inwestora, czy zwykłego użytkownika. Gdybym na co dzień korzystał z btc, to chciałbym wiedzieć, że z dnia na dzień nie stracę 10% pieniążków
@InPay: Jako inwestycja, badz narzedzie do spekulacji super. Jako srodek platnosci do dupy. Dzisiaj mam 1btc warty 1000 dolcow, jutro warty 800. Co z tego ze za pare dni bedzie znowu warty 1000, jak ja potrzebuje zaplacic jutro?
@pawlo74: Ale wiesz ze niektorzy uzywaja waluty do placenia i przyjmowania platnosci za towary? Czy kazdy posiadacz bitcoina musi sie bawic w gieldy? Posiadam dolary i zlotowki i jakos sie tym nie bawie cale dni, po prostu place kiedy musze
@pawlo74: Ta i bede placil jeszcze posrednikowi xD Ja chce placic bezposrednio w bitcoinach, przyjmowac platnosci tez, majac gwarancje ze jutro beda warte tyle samo co dzisiaj, nie interesuja mnie zadne dlugoterminowe inwestycje itd. I robi sie problem, bo tego mi nikt nie gwarantuje, to wole dolara ktory przynajmniej jest stabilny.

Nie mowie ze BTC jest zly, bo to przyszlosciowa waluta i sama idea jest sluszna, ale obecnie to jedynie pole
@Perlo: troszkę wyolbrzymiasz problemy ale rozumiesz idę, więc będę delikatny ;)

Faza spekulacji skończy się kiedy wreszcie ludzie zaczną wyceniać towary i dobra bezpośrednio w bitcoinie z pominięciem fiata. Już teraz mamy swój index http://bitcoinppi.com
Szczerze powiedziawszy nie śpieszy mi się z tym. Nam wtedy do spekulacji pozostaną altcoiny.

Przesadzasz również z anonimowością. Nie ma najmniejszego problemu, potrzeba tylko zainteresować się jak należy to robić. Rozwój samego bitcoina zmierza coraz bardziej
bitcoin będzie w pełni anonimowy dla tych co tej anonimowości potrzebują i w pełni transparenty tam gdzie ta transparentność będzie potrzebna.


@pawlo74: czyli nie bedzie sie roznil niczym pod tym wzgledem od obecnych walut ;)
@Perlo: ja nie mówię o gotówce tylko o systemie bankowym ponieważ gotówka niedługo będzie wspomnieniem. Jak śledzisz sytuację na świecie to wiesz, że to nie jest żart a gotówka już prawie znikła w niektórych krajach.
prawie znikła w niektórych krajach.


@pawlo74: Chyba tylko ktorys skandynawski kraj planuje wyzbycie sie gotowki z tego co sie orientuje. No i jak mowie, BTC jest fajny ale dla grona wtajemniczonych, nie dla janusza, dla niego ani nie jest stabilny, ani anonimowy.
@Perlo: oj nie tylko w krajach skandynawskich a nawet w Polsce czy Europie są takie limity, że operowanie gotówką staje się niemożliwe.

Wszystkim, którzy nie rozumieją, nie wierzą w bitcoina mówię trzymajcie się od tego z daleka i rozkoszujcie się śmieciowym fiatem.