Wpis z mikrobloga

Hej,

W temacie smogu, dzwonilem juz kilkukrotnie na policje, ale niestety efektow prac tych panow za bardzo nie dostrzeglem.
Wydaje mi sie rowniez, ze w tej walce jestem sam, ze inni nie zglaszaja tego nigdzie. Pomogloby mi wsparcie okolicznych mieszkancow, przeswiadczenie, ze nie walcze sam w mojej okolicy.
O czym myslalem to prosta strona www na ktora mozna by uploadowac zdjecia dymu z kominow wraz z podaniem adresu delikwenta. Zdjecia kopcacych diesli wraz z numerem rejestracyjnym
i miejsciem "zlapania". Efektem bylaby mapa "smrodziarzy" wraz z dokumentacja ich czynow, i spolecznosci ludzi, gdzie najbardzej aktywnym mozna by przydzielac jakies upominki.
Oczywiscie najwiecej bonus punktow za zdjecia interwencji policji w przypadku czesto zglaszanego dymiarza :).

Mam pewna wiedze w temacie tworzenia takich serwisow, moze faktycznie juz troche nieaktualna, oraz dysponuje pewnymi srodkami na start takiej strony, nie prosze jeszcze o bezposrednia pomoc innych uzytkownikow, bo na to jeszcze jest za wczesnie.

Mam za to kilka pytan, na ktore odpowiedzi znaczacy by mi pomoglby wystartowac.

1. Domyslam sie, ze taka strona nie bylaby zbyt legalna w PL, gdzie najlepiej wykupic sobie "bezpieczny" hosting i domene.
2. Jakiego darmowego serwisu map uzyc - openstreetmap? - chodzi o dobre API i wydajnosc przy duzej liczbie punktow dymu na mapie.
3. Czy sa jakies frameworki spolecznosciowe? chodzi o autotentykacje przez facebooka, google+ itp, system punktow, znajomych itp...
4. technologia - co bedzie na topie?, mysle, ze trzeba myslec o komorkach (w stylu - zrob fote i wyslij ze smartfona)
5. hosting zdjec - czy mozna myslicie zaufac jakiemus serwisowi by hostowal fotki zamiast mnie?

Chyba poki co tyle pytan
#smog #ekologia #programowanie #zanieczyszczeniepowietrza #zdrowie
  • 35
@Andreth: Tak tak samo jak tablica-rejestracyjna.pl zawstydza kierowców którzy popełniają wykroczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°), a ci popełniający wykroczenia nawet nie wiedzą że ta strona istnieje.

Pozatym zdjęcie dymu i co dalej? Ani nie wiadomo czym pali, jak pali, jakaś tłuszcza napędzana nienawiścią i chęcią zniszczenia komuś czegoś rzuci się komuś na dom, a okaże się że to para wodna i co2 leci w pieca gazowego. Ani
3. Ludzie są biedni - więc palą tym co jest najtańsze, a nawet czym popadnie, bo ważniejsze jest że dziś mi ciepło niż to że umrę 5 lat wcześniej


@TurboDynamo: ludzie palą gównem bo w dużej mierze są cwaniakami. Taka jest polska mentalność - skoro mogę to zaoszczędzę i zrobię deal życia, jestem taki ZARADNY. Komunistyczne myślenie wywodzące się jeszcze z tego że każdy kradł.
@TurboDynamo: no trochę tak, ale takich ludzi jest coraz mniej i gdyby choćby te 50-70% ludzi nagle było stać na gaz czy prąd to zaraz by zmienili bo nikomu nie chce się pierdzielić z tym węglem i dorzucaniem go zamiast przekręcić pokrętło i pyk jest ciepło.
@kubica941: chodzi o to, ze ja jak widze dym od kogos z komina to se mysle - a moze to para wodna, a moze rozpala, moze cos przypadkowo... ale jesli sprawdze sobie na mapce, ze goscia regularnie ktos raportuje, to wtedy dzwonie na policje.