Wpis z mikrobloga

@Dozorca Mireczku jak dla rodziców to jak najbardziej, nic tu więcej nie potrzeba, chyba, że nie potrzebują więcej niż 128 GB SSD to jeszcze by można było przycebulić. :)
@testowyandrzej @Dozorca te wszystkie minipc, żeby trafić na coś fajnie działającego niczym stacja to trzeba troszkę zapłacić. Według mnie najlepiej im złożyć PCta w budzie mATX, juz cos mniejszy bedzie, a płyta warto zauwazyć jest mATX.
@magawek: Wiem, że to mATX, ale żadnej sensownej małej obudowy w tej cenie nie znalazłem, a opinie na temat tego Gladiusa w większości są pochlebne. Sam mam taniego Brutusa i nie narzekam :)

Zasilacz zmienię chyba na Corsaira VS450W, dychę droższy, ale zamontowałem już taki w 3 zestawach i sprawdza się, więc nie będę ryzykował tego Anteca, chociaż pewnie też dobry sprzęt.
@magawek: ja ci tylko podrzucan - sam pewnie wiesz lepiej gdzie będzie stał komp czy co twoi rodzice będą robić. Ja mam coś w matx i teraz przy konsoli zamieniłbym to na coś takiego małego bo po prostu mniej miejsca, lepiej wyglada
@Dozorca jak zaoszczędzisz te 30 zł, bo chyba po 145 chodzi VS450W, obecnie juz nie wiem po ile ale jak kiedys patrzylem to za tyle chodzil, to zawsze masz wiecej kasy na budę. A mATX byłby bardziej przyjazny dla oka i porownywalny z mozliwosciami.
@Shashek: Chcą PC :) Po pierwsze w tej cenie to jedynie coś poleasingowego, a po drugie laptop kusi, żeby zabierać go wszędzie, a chcą komputer tylko w 1 miejscu.

@piotria: Różnice w cenie między tymi trzema (Antec, Corsair i SPC) są na tyle małe, że wezmę sprawdzone, poza tym o SPC się naczytałem negatywnych opinii na forach.

@magawek: niestety VS450W najtaniej ~180 zł. Sam kupowałem ~1.5 roku temu za
@Jestem_Tutaj: nie gadaj głupot, polecisz mu obudowe za 200 czy 300zł?
@Dozorca: znowu #!$%@? wykopowii eksperci doradzają, Corsair VS450 ma problemy z wentylatorem i po jakimś czasie jest głośno, spokojnie bierz Anteca sprawdzona firma, chociaż zasilacz spokojnie wystarczy SilentiumPC E1 350W lub be quiet! System Power B8 300W 50zł masz w kieszeni.
Dysk SSD jeżeli chcesz mniejszy do ADATA SP920 128GB z 5 letnią gwarancją za 240zł w komputroniku ewentualnie