Wpis z mikrobloga

@unstyle na krótko, kilka razy, nigdy dłużej niż 3 miesiące, znam relatywnie sporo osób zarówno na emigracji jak i wracających itd. Powody różne, jedni za lepszym życiem, inni za studiami, jeszcze inni po prostu pracując w swojej branży. Wszyscy mają podobne odczucia.
  • Odpowiedz
@unstyle znam ludzi na emigracji od 3 czy 13 lat. Jeżeli w ciągu paru miesięcy może Ci doskwierać to, o czym mówię, a zgadza się to z tym co mówią osoby będące od wielu lat gdzieś za granicą, to w czym problem? Serio, chcesz się po prostu #!$%@?ć do czegokolwiek czy pytasz w konkretnym celu? Jeśli chcesz poznać moją opinię, to rzadko kiedy odczuwałem problemy związane z wyjeżdżaniem do Norwegii czy
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh pensja minimalna netto 1.5k w NL? Chyba średnio, dużo ludzi wyjeżdża nie tylko dla pieniędzy, a coraz więcej całymi rodzinami, więc etap tęsknoty jest tylko w małym stopniu, pomijając, że większość osób teraz nie ma na nic czasu i tak naprawdę spotykają się z rodziną czy znajomymi jak są ważne imprezy
  • Odpowiedz
@Paladin_Woodrugh jestem 2 lata na emigracji, ale z żoną, urodziło nam się dziecko, że znajomymi mam kontakt z rodziną także, ba poznałem też nowych ludzi tutaj, od Polaków po Turków, nie da się przeliczyć x kasy tutaj czy x kasy w swoim kraju, bo wpływa na to wiele innych rzeczy
  • Odpowiedz