Wpis z mikrobloga

Ten wpis pewnie i tak nie trafi do wielkiego grona osób, ale chciałbym niektórym uświadomić jak wyglądają pewne sprawy odnośnie komunikacji miejskiej. Ja opiszę to z mojego punktu widzenia (motorniczego)

1. Jest śnieg, jest problem. Miasto zostaje sparaliżowane, drogi są nieodśnieżone. Tyczy się to również torowisk tramwajowych, ponieważ wjazd na taki odcinek wiąże się z pewnym ryzykiem (np wykolejenie, uszkodzenie elementów wagonu) za które to później prowadzący są pociągani do odpowiedzialności.
2. Ogrzewanie w tramwajach. Są stare, nieuszczelnione, słabe grzałki (typy 105Na/805 i podobne) do tego co jakiś czas następuje wymiana pasażerów a przez to wychładza się wagon. Nie miejcie pretensji do nas, bo nie mamy na to wpływu, a tym bardziej co lepsi agenci otwierają okna bo im za gorąco w środku.
3. Na punktualność wpływa wiele rzeczy, ale najbardziej natężenie ruchu oraz warunki pogodowe. Często zdarza się, że kierowcy źle parkują auto a tramwajem się go nie objedzie, co powoduje spore zatrzymanie. Następnie wiele kierowców zajeżdża drogę, wymusza pierwszeństwo, trzeba hamować lub się zatrzymać by nie spowodować kolizji. Pasażerowie też nie są wcale lepsi. Często występuje taka sytuacja, że biegnie dziewczyna z chłopakiem, on jest szybszy więc dobiega i trzyma drzwi, kiedy chcę ruszać. Niby parę sekund, ale przez to ucieka nam światło i już jesteśmy w plecy, a to generuje
4. Ceny biletów nie są uzależnione od spółki MPK, MZK etc. To rada danego miasta decyduje ile i w jakiej cenie mają być sprzedawane bilety

wołam też @motyla_noga @Invisible22 @piekuo może coś dodacie od siebie
#komunikacjamiejska #tramwaje #mpk #gorzkiezale #oswiadczenie
  • 21
2. Ogrzewanie w tramwajach. Są stare, nieuszczelnione, słabe grzałki (typy 105Na/805 i podobne) do tego co jakiś czas następuje wymiana pasażerów a przez to wychładza się wagon. Nie miejcie pretensji do nas, bo nie mamy na to wpływu, a tym bardziej co lepsi agenci otwierają okna bo im za gorąco w środku.


@mirek_januszy: Stare 105 bez jakiejkolwiek moderny mają dwie główne wady - przewiewne drzwi i brak możliwości sterowania drzwiami osobno
@sylwke3100: Grzałki to prawda, w tych najstarszych są podłużne które zasila prąd z trakcji, w tych lekko nowszych są nawiewy, ale one są gorszej jakości i nie dają tyle ciepła. Drzwi i gumy, które są na "nich" to w ogóle temat rzeka
Ogrzewanie w nowszych, klimatyzowanych tramwajach też nie ma lekko. Sześciu pasażerów wsiada bądź wysiada, i każdy musi otworzyć swoje drzwi. Tu też wagon się wychładza, a potem pasażerowie mają pretensje, że zimno :)
@mirek_januszy: Chętnie dodam coś od siebie
5. Jeżeli dobiegacie do tramwaju to najbliższymi drzwiami lub jak jesteście upośledzeni ruchowo, to do najbliższych niskich drzwi. Codziennie mam tak że ktoś omija pierwsze drzwi i biegne do drugich.
6. Jak sie stoi na przystanku na żądanie to sie stoi w miejscu widocznym a nie chowa za krzakami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. ale to do kierowców samochodów - nie
2. Ogrzewanie w tramwajach. Są stare, nieuszczelnione, słabe grzałki (typy 105Na/805 i podobne) do tego co jakiś czas następuje wymiana pasażerów a przez to wychładza się wagon. Nie miejcie pretensji do nas, bo nie mamy na to wpływu, a tym bardziej co lepsi agenci otwierają okna bo im za gorąco w środku.


@mirek_januszy: to samo z klimatyzacją, jak ma działać skutecznie jak co minutę otwierają się zazwyczaj wszystkie drzwi pojazdu, ludzie
@HorribileDictu: niestety nie, ale próbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja staram się zrozumieć wszystko i wszystkich ale czasem się nie da po prostu. Ludzie "wiedzą" swoje i żaden argument nie trafia do nich. Najbardziej podoba mi się filozofia grzania w lato, bo skoro w zimę są wyłączone grzejniki, to w lato trzeba odrobić nadwyżkę prądu z zimy xD
@mirek_januszy: a co do klimy jeszcze, to wkurza mnie jak latem czasem pada deszcz, jest włączona klimatyzacja w autobusie, a co za tym idzie jest cholernie zimno jak człowiek wsiada mokry, a pasażerowie się trzęsą z zimna ale nikt nie podejdzie do kierowcy i nie poprosi o wyłączenie klimy, zawsze ja to robię xD
@mirek_januszy: ja czytam i komentuję posty głupich ludzi na fp MPK Poznań :D i jeszcze często zgłaszam różne przyuważone rzeczy telefonicznie do nadzoru ruchu MPK, np. otwarta puszka z przyciskami do manewrowania wagonem z tyłu, otwarta skrzynka w tramwaju, zerwany wieszak na sieci trakcyjnej :P