Wpis z mikrobloga

Planuję uwarzyć Black IPA. Posiadam po 50 g chmielów Citra, Centennial i Simcoe + 25 g skórki Curacao, którą planuję wrzucić na ostatnie minuty gotowania. Jakieś sugestie jak rozłożyć chmiele na gotowanie i na zimno? Planowane IBU > 60. #piwowarstwo
  • 6
@BrowarPERUN: Dzięki za odpowiedź. Tak chciałem zrobić i użyć Tomahawk, niestety złożyło się tak, że mam tylko te chmiele, a bardzo chciałbym uwarzyć piwko jutro, ponieważ później nie będę miał czasu. Zależy mi na grejpfrutowej goryczce, który z tych chmieli mógłbyś polecić mi do zastosowania na goryczkę? Czy jednak sprawa jest warta poczekania 2 tyg.?
@Wierszu
Daj na goryczkę Simcoe i Citrę, bo mają najwięcej alfakwasów. Tego chmielu za dużo nie masz jak na piwo, od którego ma uderzać chmielem, więc proponuję część wrzucić na "smak" na 20min gotowania i resztę na aromat na 1min. Skórkę curacao bym odpuścił, nie sądzę że cokolwiek wniesie w tym piwie. A na cichą zrób zakupy, bo nic z tych zapasów Tobie nie powinno zostać z gotowania ( ͡° ͜
@kln88:
ilekroć słyszę argument o nieistotność ceny, to się pytam: czemu nie robisz warek na słodzie z Fawcett? Przecież koszty nie zmieniają się znacznie, a różnica w smaku jest wyczuwalna. No i się okazuje, że jednak ma to znaczenie. Wystarczy robić jakieś 10 warek rocznie i już stówka w tą czy w tamtą i człowiek się zastanawia. I to nad kwestią, w której jest różnica! A chmielenie na goryczkę nie dość,