Wpis z mikrobloga

Założę się, że zdecydowana większość Mireczków, tak jak ja również, spotkała się chociaż raz w swoim życiu z fajeczkami - Jin Lingami. ,,Koziołki'' od niepamiętnych czasów stanowią ulubioną markę papierosów szmuglowaną zza wschodniej granicy.
Jednakże ja dopiero dziś z artykułu w lokalnej prasie dowiedziałem się, że Jin Lingi >
to papierosy, których marka wszystko tłumaczy- papierosy od początku są marką przemytniczą. Papierosów przez lata nie dało się kupić legalnie w sklepie, nawet w Rosji. Nie było żadnej kontroli jakości, nie było żadnych podatków, nie było oficjalnej dystrybucji.

Fabryka, która je wytwarza przez lata nie dystrybuowała ich nigdzie. Maszyny w Kaliningradzie pracują niemal non-stop, a magazyny są puste. Paczki papierosów znikają i pojawiają się w całej Europie. Są dostępne jedynie w przemycie.

"Koziołki", bo taką mają nieoficjalną nazwę, są popularne przy granicy z Rosją czy Ukrainą, ale nie tylko tam. Papierosy wątpliwego pochodzenia można kupić spod lady nawet w londyńskich pubach. — Byłem zaskoczony, kiedy znajomy anglik poprosił barmana o tanią paczkę fajek, a ten wyciągnął popularne u nas "koziołki" — powiedział nam pochodzący z Kętrzyna Michał, który od kilku lat pracuje w Londynie.

Nielegalnymi papierosami zainteresowała się nawet Światowa Organizacja Zdrowia. — Jin Lingi to najczęściej dystrybuowane nielegalne papierosy na świecie — stwierdził z pełnym przekonaniem Luk Joossens z WHO.

Na wyspach były tak popularne, że zajęły się nimi brytyjskie media. W gazetach można było przeczytać o tym, że w środku papierosów znaleziono azbest. Zresztą ciężko nie wierzyć w szkodliwą zawartość nierejestrowanych "koziołków", skoro nie miały oficjalnej dystrybucji, to nie trzeba było mówić o kontroli jakości. Przez lata nie przejmował się nią producent, bo papierosy i tak zabijają. Czy zrobią to wcześniej, czy później, to już nie jego zmartwienie. Ważne, aby zarobić.

Papierosy pojawiły się na rynku w Europie w 1997 roku. Ich nazwa według różnych doniesień pochodzi z Chin, gdzie po raz pierwszy miano je produkować. Od 2011 roku zalały rynki w całej Europie. Aby sprostać zapotrzebowaniu fabryka w Kaliningradzie musiała zostać rozbudowana. Powstały też filie Bałtyckich Zakładów Tytoniowych, znajdujące się nawet w pobliżu Morza Czarnego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, prócz Kaliningradu, Jin Lingi produkowane są w Rosji w Armawirze na Ukrainie we Lwowie, Doniecku, i Kiszyniowie, stolicy Mołdawii.

Za Jin Lingami stoi potężny biznes przemytniczy. Papierosy już w 12 krajach, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Rumunii, Grecji, Turcji, Francji, Włoszech, Bułgarii, Belgii, Holandii. Każda zakupiona spod lady paczka wspomaga przestępczy biznes.
Rosja to jednak naprawdę stan umysłu.
PS. Plusuje ten z Mireczków, który choć raz w swoim młodzieńczym życiu sztachnął się Koziołkiem :))

#ciekawostki #rosja #papierosy #zdrowie
pabloaimar22 - Założę się, że zdecydowana większość Mireczków, tak jak ja również, sp...

źródło: comment_6OnhBgVPlM2M2ajqU70Y6sUYm4Y1SCsG.jpg

Pobierz
  • 37
@pabloaimar22: Pamiętam jak kiedyś kumpel powiedział, że może mi od znajomej załatwić szlugi po taniości i potem przyniósł właśnie 2 paczki Jin Lingów. Pierwsza pamiętam, że jeszcze nie była taka zła i wypaliłem w miarę szybko, ale drugiej nie mogłem dokończyć, te szlugi z każdą kolejną wypaloną smakowały coraz gorzej :D
@pabloaimar22: pamiętam za gówniaka jak się kupowało koziołki za 1,50zł jeszcze - później już tylko drożej (teraz to chyba 7zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) często paczki w kształcie banana bo przemycane w oponach :P w smaku oczywiście stare siano, benzyna, spalone opony itd ostatnio miałem nieprzyjemność zapalić kozła jak byłem na głębokiej prowincji u wujka to mnie poczęstował ciepłym kuflowym mocnym i jinlingiem - 2 min
@pabloaimar22: paliło się.
Z ruskich to Monte Carlo, rarytas, później było je ciężko dostać, teraz nie wiem czy w ogóle. A z tych z aromatem diesla to jeszcze festy, golden gate, viceroye, Mińsk choć te nie najgorsze, jakieś kissy, lify, w-zetki. Dobrze było mieszkać niedaleko granicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)