Wpis z mikrobloga

Ej, a wiecie że oprócz tego mojego opowiadania "o Lesie" przez półtora roku mieszkałem tam gdzie zieleni brak?
Byłem uczestnikiem 34 i 35 Wyprawy Antarktycznej PAN. Że ja wtedy nie pomyślałem o blogo/vlogo-waniu :D hehe
Łapcie tutaj Polską Stację Antarktyczną im. H Arctowskiego. #arctowski #pingwiny #antarktyda #antarktyka nie tylko #las

Od teraz moje treści będę tagował w następujący sposób : #horzelaopowiada
phontour - Ej, a wiecie że oprócz tego mojego opowiadania "o Lesie" przez półtora rok...

źródło: comment_CIj1dNBjkfJpZYHm7VEqGVheLg1QNTIX.jpg

Pobierz
  • 28
@tomasz-szalanski: Później było pół roku Ameryki Południowej, dalej blisko 2 lata w Sudanie Południowym - najmłodszym państwie świata. Teraz uczę się mówić i mnie to mocno wciąga więc przerwa w dłuższych wyjazdach od 2 lat. No i te moje filmy leśne się wykluły jakieś 4 miesiące temu :D Wkręcam się w video coraz bardziej ale jeszcze pojadę : ) Oj pojadę :D
@ph_on_tour: Uwielbiam temat Antarktyki i Arktyki. Swego czasu interesowałem się tymi wyprawami PAN, ale z tego co zauważyłem ciężko tam się dostać, jeśli nie jesteś naukowcem/pracownikiem uczelni/masz wykształcenie które jest tam potrzebne. Tzn nie potrzebują tam "zwykłych" ludzi do takich hmm prozaicznych spraw, zadań prawda?
@ksab: Ale w sieci? W ciagu dziesięciu miesięcy zrobiłem 150 prelekcji w 112 miejscach :D na ten temat.. Jeżeli w sieci to na festiwalu "Wachlarz Podróżnicki" w Poznaniu (zmienia miasta ten festiwal). Ale nie lubię tego wystąpienia to było 1,5 roku temu. Gadałem jak galareta :D mało luzu i słabe formułowanie wniosków :)
@Maniera: Mechanik, kucharz, energetyk, ktoś do liczenia pingwinów itp to są takie prace dla hm "nienaukowców" Jednym z takich byłem ja. Przez rok mierzyłem do czyjegoś projektu lodowce a przez pół roku liczyłem zwierzaki w sąsiedniej zatoce mieszkając w małym drewnianym domku z jedną jeszcze osobą.
@ph_on_tour: 1. Jak wyglądają sprawy logistyczne w bazie na Antarktydzie? Chodzi mi o dostawy jedzenia i innych niezbędnych rzeczy. 2. Jaki zakres obowiązków tam miałeś? 3. Czy Antarktyda to przyszłościowy kierunek dla ekspansji trwałej, zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej w dającym się przewidzieć okresie?( ͡° ͜ʖ ͡°) 4. Czy wolno wam było tam polować na pingwiny? 5. Jak daleko się zapuściłeś po za bazę? Czy masz jakieś