Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pojawiły się dwa ciekawe wywiady. Pierwszy z profesorem Markiem Belką. Coś dla ciebie @BarekMelka
Drugi z Mateuszem Szczurkiem.
#ekonomia #polska #gospodarka #llnadaje <----- zapraszam do obserwowania. Wrzucam tutaj artykuły, wywiady, ciekawostki dotyczące głównie szeroko rozumianej ekonomii i gospodarki
Pobierz l_________________________________l - Dzisiaj pojawiły się dwa ciekawe wywiady. Pierw...
źródło: comment_8g5iswSpIPlZP3DRGzwuhVPzIJqDxSoN.jpg
  • 9
@Cheater: A ja Belkę bardzo lubię, choć nie bez zastrzeżeń. Facet ewidentnie dużo rozumie, jego opinie są dość merytoryczne, wyważone i zaprawione szczyptą powściągliwej ironii, co mi bardzo pasuje. Uważam, że jest o wiele bardziej intelektualnie przenikliwy od Balcerowicza i to jego znacznie chętniej bym widział w roli punktującego specjalisty-obserwatora. W dodatku z wielką klasą i bez szkody dla instytucji przeprowadził zmianę warty w NBP.
@rzet: Wiedziałem, że ktoś przyczepi się do tego cytatu, tylko myślałem, że będzie to Cheater. W takim razie wytłumacz mi dlaczego uważasz, że lepiej dla Polski gdyby takie przedsiębiorstwa nie przenosiły swojej działalności do naszego kraju? Patrząc moim laickim okiem wydaje mi się, że rachunek zysków i strat netto jest korzystny dla gospodarki krajowej. Dodatkowe dochody podatkowe; wydatki konsumpcyjne hindusów; wzrost dochodów firm (pewnie) polskich, które będą wspołpracowały z danym przedsiębiorstwem;
@l_________________________________l: podatków korpo nie zapłaci, a zapowiedź importu hindusów to tylko same straty dla rynku i społeczności.

Pytanie tego gościa było bez sensu bo z pewnością nawet nie wiedział jakie są koszty w PL, zresztą jak to na zachodzie. Ludzie tutaj myślą, że w Polsce nic nie ma poza skinhedami i tanim browarem.