Wpis z mikrobloga

@Kartiww:
Ok, przeskok z Tajniaków, Patchworka czy nawet 7 cudów świata na Robinsona jest spory. I nie chodzi nawet o poziom skomplikowania wyborów, bo to co się stanie jak pójdę budować piwnicę, polować, eksplorować czy stawiać dach - jest dość oczywisty.
Problem pojawia się w tym, że tam regularnie trzeba o czymś koniecznie pamiętać. A tu o karcie wydarzenia, a tu o tym, że gracz jest ranny, a tu o tym
@Kartiww: nie bedziesz żałował. Gra jest świetna. Jeśli już ograłeś parę tytułów i nie jesteś kompletnym laikiem to dasz sobie rade. W necie znajdziesz pełno tutoriali i instrukcji wideo. Ja nawet kiedyś znalazłem specjalna instrukcje z obrazkami w formie komiksu, która w prosty i czytelny sposób wyjaśniała zasady. Mogę poszukać. A błędy przy pierwszych rozgrywkach? Kto ich nie popełnia...
@PanBekon
@Iudex
@Kartiww
@venomik
Nosz #!$%@? mac
Robinson 8 akcji na krzyz + irltemki i ew scenariiszowe akcje a spuszczacie sie jakby chlopak twilight imperium 3ed bral na start.

Robinson nie jest mega ciezki. Jest do ogarniecia dla doroslej osoby. Nie kazdy lubi spedzac czas przy carcassonne i innych grach gdzie masz max 3 dostepne akcje w swojej turze ...
@Zorak: Wolasz mnie, a ja wyraźnie zaznaczałem, że nie chodzi o mnogość akcji, a o mnogość rzeczy o których trzeba pamiętać. Ale nie, Ty wolisz jako 'kontrargument' przywołać mega proste i rodzinne carcassonne.
Aha. No super.
Między carcassonne a Robinsonem leży pewnie 90% dzisiejszych gier (jeśli się wykluczy imprezowe).
@Zorak: nie wiem czemu mnie wołasz skoro wyraźnie polecam grę. :) @Kartiww jeśli chcesz mam poradnik ze strony BGG po polsku, który krok po kroku pokazuje co w danej fazie zrobić bez konieczności wertowania instrukcji.
@venomik wolalem wszystkich ostatnich. Skoro podobaja mu sie osadnicy i nie jest na poziomie moderacji portalu wykop.pl to nie widze powodow dla ktorych mialby nie brac robinsona. Jak na portal i trzewiczka to b.dobra gra co potwierdza ranking na bgg. Zasady sa do ogarniecia przez dorosla osobe. To ze zagra 1-4 razy z bledami tez nie sprawi ze gra mu sie nie spodoba.
wolalem wszystkich ostatnich


@Zorak: To może ogarnij się trochę i zamiast wołać wszystkich ostatnich to wołaj tych, których powinieneś. Albo nie zaczynaj odpowiedzi od
"Nosz #!$%@? mac", gdzie później następuje "spuszczacie sie jakby chlopak twilight imperium 3ed bral na start"
Zastanów się na początek komu odpowiadasz i zredaguj odpowiednio swoją wypowiedź, bo to żenada trochę była.
@venomik ale nie ma o co sie spinac.
Po prostu wkurza mnie czasem ze tutaj polecaja tylko gry jakby odbiorca mial max 15 lat a z takiego Robinsona i zasad robia problem jakby to byla instrukcja to airbusa...

Btw twilight 3ed to byla moja 2ga powazna planszowka po doomie. I jakos dalo sie ogarnac.
@Kartiww ja dostałem na święta Robinsona wersje gra roku, według mnie zakup warty każdej złotówki. Zasady na początku mogą wydawać się skomplikowane i ilość różnych rzeczy też jest ogromna. W ogóle gra jest bardzo rozbudowana. Według mnie 10/10