Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem, kupiłem sobie mój pierwszy wzmacniacz lampowy do #gitaraelektryczna

Problem w tym, że jak na 50W to gra on bardzo bardzo cicho.
Wzmacniacz to MG RAVEN 50W
Kolumna to Harley Benton 112 na głośniku Vintage V30.

Czym to może być spowodowane? Mam z tyłu ustawione 8 Ohm, bo tak jest napisane na kolumnie.
  • 22
@Kokos:

Grałem kiedyś na lampie 15W w muzycznym na jakieś paczce 112 i jak go rozkręciłem na połowę volume to dawał niezłego kopa. A tutaj mam 50W i jest tak cicho, że na master volume w granicach 7-8 na kanale lead gram spokojnie w domu i pewnie bym 2x głośniej mógł to rozkręcić zanim ktoś by się przyszedł czepiać.

@FalseIdeas:

Możesz rozwinąć? bo nie rozumiem. Czym mam się w tą
@Kokos:

Z gitarką jest wszystko w porządku, właśnie przerzuciłem się z cyfry na analogowy sprzęt i tu taki bubel.

@FalseIdeas:

Zrobiłem jak mówisz i poza tym, że nie ma przesteru to nic się nie zmieniło.
@verlix: spróbuj jeszcze z innym kablem głośnikowym, więcej sam nie zrobisz jeśli nie znasz się na elektronice... a samych mozliwości jest wiele od prostownika po inwerter, końcówkę i trafo.

W większości wzmacniaczy na inwerterze masz lampę ECC83 tak jak na przedwzmacniaczu. Możesz spróbowac ja podmienic, na kórąś lampę z preampu. Jak jedna trioda w tej lampie zaczęła szwankować to inwerter fazy nie będzie pracował symetrycznie i całość zagra ciszej.
@dhMichu:

Kupywałem przez allegro, i nie miałem możliwości ograć wzmacniacza. Rozmawiałem z gościem przez telefon mówił, że wzmacniacz sprawny technicznie w 100 %, a do domu to lepiej nie brać bo za głośny. Paczkę zapakował naprawdę bardzo solidnie, a więc musieli by ten wzmacniacz z 3 metrów rzucać aby coś się stało.

@FalseIdeas:

Z elektroniki znam same podstawy jakie były na fizyce, potrafię się posługiwać lutownicą itp. Ale raczej za
@verlix: szczerze to nie orientuję się bo nie musiałem nigdy korzystać.
Lampy są w podstawkach, więc bez problemu zamienisz je miejscami. Sprawdz tez czy dobrze siedza, bo moze zle zniosly transport.
Aaa... i jeszcze jako swiezy posiadacz lampowego wzmacniacza musisz wiedziec, ze transformator glosnikowy nie lubi pracowac bez obciazenia wiec nie odpalaj go bez podlaczonej kolumny.
@FalseIdeas:

Dzięki bardzo za pomoc, zobaczymy co to będzie. Może rzeczywiście spróbuje docisnąć te lampy, jak to nie poskutkuję to prawdopodobnie oddam do jakiegoś serwisu i będę wyjaśniał sprawę ze sprzedającym który twierdził, że jest w 100 % okej. Z tą pracą bez obciążenia to wiedziałem ale dzięki, że piszesz. Jak naprawię problem, bądź będę miał więcej info co jest nie tak to napisze. Pozdro.
@FalseIdeas:

A byłbyś w stanie mi powiedzieć, czy jeżeli będę grał tak jak teraz przez jakiś czas to nic się nie stanie? Nie zepsuje się nic więcej? bądź magicznie nie naprawi się podczas gry i nie dostanę falą dźwiękową która wybije mi szyby? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@verlix: Najważniejszym elementem w lampowym wzmacniaczu, którego nie chcesz zepsuć jest transformator głosnikowy bo może byc trudno o nowy. Jeżeli ten nie grzeje się to teoretycznie możesz grać. Ale lepiej niech ktoś na to spojrzy, żeby oszczędzić katastroty ;)
@FalseIdeas:

Dobra problem udało mi się rozwiązać i wzmacniacz działa jak należy. Zauważyłem, że jedna z lamp nie jest dociśnięta. Poprawiłem to i dla pewności wyjąłem każdą z lamp i wsadziłem ponownie. Teraz wzmacniacz śmiga jak marzenie. Wielkie dzięki za pomoc kolego ()