Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy ja mam was ludzie nauczyć tego czym właściwie jest "muzyka" i dlaczego wasz "top wszech czasów" jest niepoważny? Co to za "top wszech czasów" jak nie uwzględnia 4:33 Cage'a? To jakiś żart? Gdzie są nowe, eksperymentalne, przebijające ustalone kanony muzyczne działa? Co to za pochwała konserwatyzmu jest? TO. JEST. ANTY. MUZYKA. #topwszechczasow #muzyka #teoriamuzyki #dzwiek
  • 23
@blekitny_orzel: Jezu, czemu ludziom tak ciężko jest zrozumieć, że głosuje się na wybrany zestaw utworów ważnych dla danej grupy odbiorców, jakim są w tym przypadku słuchacze Trójki i miłośnicy szeroko pojętego rocka. Po prostu lubimy i szanujemy taką muzykę i chcemy się nią cieszyć w zestawieniu najlepszych jej reprezentantów.
zrozumieć może łatwo, ale trudniej zaakceptować


@heliodorgi: o to to @Majam ja wydaje mi się rozumiem czemu "top wszech czasów" wygląda jak wygląda. I jest to bardzo powiedziałbym dla mnie - jako człowieka interesującego się muzyką - przykre. To tak jakby była jakaś lista "gier wszech czasów" i pierwsze miejsce miał by "Flappy Bird".
@blekitny_orzel: no popatrz ja na przykład mam w dupie tamten ich ranking, niech go sobie robią, to tak na prawdę to tylko pretekst do posluchania muzyki i do pofapania że jest się częścią jakiejś społeczności --- jedna z podstawowych potrzeb według piramidy Masłowa
no ale pytanie kto i dla kogo tworzyłby taką listę gier wszechczasów


@heliodorgi: na przykład pokolenie które gry zna tylko z telefonów komórkowych. Są tacy ludzie. :) Chodzi ci o to po prostu, że ta lista nie ma żadnego znaczenia nie? Ja to wiem, po prostu jakoś źle się czuję z taką deprecjacją muzyki bo sam muzykę bardzo szanuję i lubię. A to jest dla mnie poniżające trochę dla tej hmm