Wpis z mikrobloga

5-6k na czysto w Uberze - czy to możliwe? Jechałem wczoraj/dzisiaj z typkiem, który mówił, że wyciąga tyle przy 200 godzinach i że są tacy, co nawet do 8 dochodzą.

Trochę kłóci się to z raportem wykopka, który wyłożył na ławę dokładne finanse związane z uberem i zastanawiam się, czy mój kierowca kręcił, czy jednak może być w tym ziarnko prawdy?

#uber #pracbaza #zarobki
  • 9
@greebqmaster jak ktoś #!$%@? po 200 godzin za 1500zł to nigdy się do tego nie przyzna. Zauważyłem wśród znajomych dziwne zjawisko, że Ci, którzy mają wiecznie niedobór pieniędzy to zawsze chwalą się ile to oni pieniędzy nie mają i jak im się tam dobrze powodzi. W rzeczywistości rodzice utrzymują.
@gkalinowski: Pracował 16.5h, wychodzi 3,3h dziennie. To mogły być najlepsze godziny do pracy dla taksówkarza, co jakby pracował 8? Może zarobiłby nieznacznie więcej, np. 600? To jest w opór mało i dane na tak małej czasowo próbie są sporym naciągnięciem.
@greebqmaster: Ale również nie zakładamy tutaj weekendów / nocy, które są najbardziej przynoszące dochody. Zgadzam się, że ta próba jest mała, ale upraszczając można uznać to za realne. Bardziej lub mniej, ale jednak :)
@greebqmaster:

Instytut Sobieskiego i Millward Brown opracował dane na temat warunków pracy kierowców, którzy współpracują z Uberem. Według nich przeciętny kierowca, który pracuje 20-40 godzin może zarobić 4855 zł brutto. Jeżeli jeździ więcej niż 40 godzin w tygodniu, jego zarobki mogą sięgać nawet 8247 zł.