Wpis z mikrobloga

Mirabelki,

Od tygodnia stosuje się do zasad koreańskiej pielęgnacji twarzy i taka piękna to dawno nie byłam ()
Skóra jest idealnie gładka, nawilżona, ale nie tłusta, subtelnie rozświetlona i generalnie wyglądam jak uczennica gimnazjum, a nie stara baba.


To wcale nie zajmuje dużo czasu (mi około 8 minut)
I nie trzeba wydawać majątku na kosmetyki. Ja póki co nic nowego nie kupiłam, tylko używam tego co mam w domu, a olejek do mycia buzi zastąpiłam zwykłym olejem kokosowym.

Technika i obrazek pochodzą z książki Sekrety urody koreanek

Polecam,
Żanet Kaleta

#mirabelkipolecajo #uroda #rozowepaski #pieknastronawykopu
M.....a - Mirabelki,

Od tygodnia stosuje się do zasad koreańskiej pielęgnacji twar...

źródło: comment_bOt2HsHL1ZIARWC4zSb0ecLm9j5eIOfy.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Jakbyś robiła kiedyś zamówienie w Biochemii Urody, to tam mają super delikatne olejki myjące za 12 zł, bardzo gorąco polecam.
No i od siebie dodam, że faceci faktycznie mogliby co najmniej oczyszczać twarz regularnie. :D Mojego niebieskiego namówiłam tylko na używanie płynu micelarnego.
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Nie mam olejku do mycia twarzy, ani olejku kokosowego, za to mam wódkę kokosową (malibu) a, że do picia się nie nadaje to mam pytanie. Nada się do pielęgnacji twarzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mirabelia odkąd stosuje te pielęgnację to slysze czasem ze mam piękną cerę xD. To duzy szok, bo kiedyś mialam pelno pryszczy i mylam je plynem z ziaji i zastanawiałam sie czemu nie działa. Jako olejek myjący polecam zel pod prysznic z isany, ten taki olejkowy. Jest tez z bielendy do mycia, ale on jest glownie na parafinie. Maly u nas wybór w drogeriach jesli chodzi o takie cuda jak olejki myjące :<.
  • Odpowiedz
@Mirabelia: Zgaduje ze robisz to wieczorami. A co rano? Przemywasz tonikiem? Ja mam problem z sucha skora i zastanawiam sie czy jeszcze dodatkowo powinnam rano po prysznicu nawilzac skore i czym to robic przede wszystkim
  • Odpowiedz
Cera tłusta

Czy powinienem stosować kremy nawilżające (takie tłuste)?

@Qer: broń CIe panie boże! tylko obciążysz cerę, dostaniesz wysypu, skora się zrobi szara. Przy tłustej ważne jest oczyszczanie i raczej lekkie formuły.
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana:
@Mirabelia:
@spokoczajnik: też się w to mega wkręciłam, po 2 tygodniach widać naprawdę dużą różnicę. Ja jako olejek myjący polecam Ziajkę - kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę. Już miałam kupować Biodermę, ale ta Ziajka ma fantastyczny skład (olej bawełniany, olej słonecznikowy, skwalan, wit. E) a kosztuje 8 zł za dużą butelkę z pompką. Używam go też do mycia rąk i bardzo ładnie załagodził moje atopowe kostki,
  • Odpowiedz
@Qer: jeśli chcesz dobry krem - Pharmaceris A Lekki krem głęboko nawilżający. Nazwa go w zasadzie określa całkowicie :P nie zapycha, jest raczej bez zapachu i ma SPF 20, mój ogromny ulubieniec, do tłustej lub mieszanej cery też się świetnie nada
  • Odpowiedz
Nie jestem kosmetologiem, kosmetyczką ani nic z tych rzeczy, ale jak chcesz to mogę na czuja Ci skomponować jakiś zestaw, który dostaniesz w Rossmanie.


@Mirabelia: Mirabelko kochana, jakbyś była na tyle miła i mi też coś takiego skomponowała to byłbym ogromnie wdzięczny. <3
W teście wyszła mi cera tłusta.
  • Odpowiedz