Wpis z mikrobloga

@Segr3gator: dobrze że to ćwiczysz, ale kolego to chyba 4 wymiarowa przestrzeń albo każdy jeden jest kopnięty xD Piony lecą, punkty zbiegu lecą tak nie może być :D
Po kolei skup się na 1 zbiegowej, 2 zbiegowej 3 zbiegowej i zawołaj to Ci powiem co źle bo w tym to chyba wszystko xD
I tylko sześciany na początek.

@rezix Ciebie też zawołam
  • Odpowiedz
@woynar: ja to robię wszystko odręcznie starając się myśleć o punktach zbiegu, wiadomo że ideał tak nie wyjdzie ale fakt że niektóre są tragiczne, chyba wezmę czerwony długopis i linijką wyprowadzę na tym poprawnie, będzie wiadomo co się zrypało
  • Odpowiedz
są absolutnie tragiczne już Ci jeden poprawiam, zaraz wyśle i pokaże o co chodzi.
tego to nawet nie ruszaj daj mi chwilę.
  • Odpowiedz
@woynar: tylko słabo się to robi z linią horyzontu jak chcesz właśnie kilka różnie umieszczonych obiektów pyknąć, dla tego cwiczę tym krzyżakiem na początku bo z niego sobie dowolnie wyprowadzam, tylko muszę staranniej i sprawdzać
  • Odpowiedz
@Segr3gator: to nie rób tego teraz, najpierw wyćwicz z horyzontem.
Ale jak pomęczysz z linią to później samo się będzie robiło poprawnie. Jak będziesz przedłużał linie ścian, nawet bez linii horyzontu to i tak będziesz widział lepiej ich nachylenie. Kartka ma to do siebie, że można ją dowolnie obracać. Jak sobie obrócisz "do góry nogami" to łatwiej Ci będzie zauważyć krzywe piony. Jak rysujesz obrócony sześcian to możesz ustawić kartkę tak
  • Odpowiedz
@Segr3gator: Za daleko wychodzisz. cały czas sześciany nie są poprawne. Czemu nie rysujesz ścian z tyłu? w czym one przeszkadzają? Piony dalej nie są pionami. Fajnie że wpisujesz w prostopadłościany walce. Lepiej niż poprzednie, ale dalej nie jest do końca dobrze.
  • Odpowiedz
przy wpisywaniu najlepiej widać że coś Ci się składa. Zobacz.
Spróbuj zrobić porządnie jeden sześcian z wpisanym walcem w 2 zbiegach. Bo mi też tak średnio się chce poprawiać i zastanawiać się nad 15 xD I dobrą fote cyknij bo może robisz pod kątem i się rozjeżdża przez to.
też nie jestem pewien co Ty miałeś na myśli czy 2 czy 3 zbiegi.
woynar - przy wpisywaniu najlepiej widać że coś Ci się składa. Zobacz.
Spróbuj zrobi...

źródło: comment_lS2mzRZAGUirsGZaIwT0371JYrelmDzK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz