Wpis z mikrobloga

@Heheszkeu co ci ludzie mają w głowach, jeszcze tego brakowało, żeby ksiądz codziennie przychodził, dupę zwracał i 50 CBLN sobie za to wołał. Jak już chcą marudzić, to niech sobie jakiś normalny temat znajdą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@darosoldier: Księża są różni jak ludzie którymi nadal są. Ten mem ma tyle wspólnego z rzeczywistością że jest pewena liczba takich materialistów wśród księży, ale czy wszyscy? Większość tak nie robi czy wszyscy są źli jak ten mem sugeruje? Nie, a że wierzymy w Boga a nie w księdza jak na dole to wklejono to oczywiste, lecz użyto tega argumentu w złej wierze po to aby przy jego pomocy dyskredytować tych
@Arcziii: @darosoldier: @farmerjanek: @Elaviart: zawsze jest na kościół i dla księdza, u mnie sąsiadka nie mogła zapłacić dwa lata z rzędu, na mszy się upomniał, że na ulicy takiej i takiej już dwa lata nie płaci na kościół a sobie dach zmieniła xDDD Ogólnie proboszcz na dzieci, a ksiądz kochankę o której wszyscy wiedzą, więc czasem te rakowe treści są prawdziwe, w tym roku też nie dam, nie
@Heheszkeu: najlepszy jest tekst o tym, że ksiądz nie przyjdzie przez resztę roku. A pomyślał ktoś aby księdza ZAPROSIĆ kiedykolwiek poza kolędą do siebie?
Nie wiem jak Wy, ale ja na każdą prośbę o normalną rozmowę o problemach, dylematach moralnych itp. miałem od księdza odpowiedź "pewnie, że możemy porozmawiać."

No ale z "niewierzącymi w księży" to często jak z różowymi paskami: domyśl się (że potrzebuję posługi kapłańskiej)! :P

Wiadomo, że czasem
@darosoldier: a są takie parafie, gdzie ksiądz prowadzi notatki kto i ile dał po kolędzie i w którym roku xD Tak z 10 lat wstecz. A najbardziej "zasłużonych" potem wyczytuje.
@evilekeye: Tyle to ja wiem. Sa takie czarne owce. Ale są też porządni. Spotykam jednych i drugich, Czy mam wszystkich wrzucać do jednego wora? Mój porzedni proboszcz należał do tych porządnych, w wieku 76 lat ustąpił na emeryturę bo kręgosłup mu wysiadł i nie był taki tłuściutki jak na memie. Nowy już na pierwszej kolędzie okazał się biurokratą i admninistratorem. Więc trochę nim potrzasnąłem. Potem na kazaniu mocno wypominał mi to
@Heheszkeu: Dla mnie to jest idiotyczne, że ludzie sami przyzwyczajają księży, że dają koperty i to ładują nieraz jak najwięcej mogą, a potem opowiadają, że po kolędzie chodzi pazerniak i kasy chce. Najgorsze są stare baby, które ostatnie grosze wrzucą, a potem nadają. Nikt im nie kazał. U mnie się teraz nie otwiera, a kiedyś mama dawała 10 zł i problemu nie było.