Wpis z mikrobloga

Trochę wstyd się przyznać, ale dopiero w tym roku ugotowałem swoje pierwsze prawdziwe risotto. I przyznam szczerze, że było to moje najciekawsze odkrycie smakowe 2016 roku ;). Zerknijcie na (nie tak trudny - jak na risotto) przepis na risotto z cukinią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pantestergotuje #jedzenie #gotujzwykopem #gotowanie #kuchnia no i właściwie jest to danie także dla fanów #wegetarianizm a nawet i #weganizm (choć trzeba pominąć parmezan ;)) - jak widać może być pysznie i bez mięcha ;).
PanTester - Trochę wstyd się przyznać, ale dopiero w tym roku ugotowałem swoje pierws...

źródło: comment_QPAPb1lqc7X9NgVzCmOWBdNUolnlIXkf.jpg

Pobierz
  • 9
@PanTester: Cukinia ma dużo wody w sobie i racji tego powinieneś dodać mniej bulionu, aby nie było to tak wodniste jak wygląda. Dla mnie risotto najlepsze jest dopiero na drugi dzień, kiedy wszystkie składniki zostaną dokładnie wchłonięte przez ryż.
@zpue: jak risotto na drugi dzień? jak to potem podgrzewasz? przecież to się je zaraz po przyrządzeniu bo się potem zbija w jedną całość z uwagi na ser, masło. ciężko w ogóle zamieszać i się przypala przy podgrzewaniu do garnka.

@PanTester: zupa nie risotto, następnym razem wyjdzie ci lepiej :) . tutaj dobry przepis: http://niebonatalerzu.blogspot.com/2013/08/risotto-z-kurczakiem.html
tylko bez tej śmietany. samo masło wystarczy.
w sumie to smaka mi narobiłeś ale nie
Deba - @zpue: jak risotto na drugi dzień? jak to potem podgrzewasz? przecież to się j...

źródło: comment_u2HAfbydxyRaTXmxGfuhLWxJxLt0J0y3.jpg

Pobierz
@Deba: Tradycyjnie zawsze robię za dużo, więc zostaje na następny dzień. Odgrzewam na patelni. Spróbuj, bo na następny dzień jest jeszcze lepsze, bo składniki są lepiej połączone.
@zpue: no ja właśnie próbowałem i miałem problem z podgrzaniem :( no i konsystencja nie była tak dobra jak zaraz po przygotowaniu.
@Deba: @zpue: robiłem już kilka razy i rzeczywiście z każdym kolejnym wychodziło lepiej ;). Typowe danie wymagające sporo wyczucia ;).

Co do jedzenia na drugi dzień to też próbowałem tego ale zjadłem na zimno, więc chyba się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)