Wpis z mikrobloga

@ZiemniakZCebulandii: nie to nie jest kwestia indywidualna - to jest oszukiwanie w statystykach - zapytam jeszcze raz płacisz gdzieś netto? albo odliczasz sobie różnice pomiędzy brutto a netto ?

lepiej widzi się 4221,50 niż 3007,88

a to ile płacą janusze, jakie są podatki hmm....wszędzie na świecie są ale tam się tak nie podaje sallary.
@boguchstein: dostałbyś tyle samo gdyby podawali tylko netto - i tak negocjują i studentom dają mniej - to nie są ogłoszenia o pracę (w Polszy nie ma zwyczaju podawać ile się zarobi) - to jest statystyka gdzie więcej wygląda lepiej
@droops: ja pracuje w dużym korpo zatrudniającym ponad 3k osób w jednej fabryce i mam tyle po 6 latach pracy... od stycznia będzie więcej;P(nie doliczam do tego premii i bonusów)
jak ktoś z sumy robi średnią, to potem takie memy produkuje...


@Lipathor: Nikt nie je jednego liścia kapusty i jednego kotleta. Więc jak w sumie wyjdą nawet dwa gołąbki to będzie jeden na głowę. A nawet jedzenie pół gołąbka jest jedzeniem gołąbków.
@droops: easy, moja znajoma pracuje w Państwowce i ma 1500 na rękę, po 9 latach(wtf), ma magistra ale dalej niskie stanowisko, za to syn jednej z wysoko postawionej osoby w państwowce, po pół roku i bez studiów wskoczył na jakieś kierownicze stanowisko (gówniak 22 lata miał wtedy) i wysokie wynagrodzenie.

PS: ja jestem w tej korpo zwykłym żukiem ;P fizol zwykły
@droops: niestety, Imo fakt ze korpo ma minusy i wykorzystuje troche pracowników, ale przy dużym korpo to kasa sie zgadza przynajmniej... Aha i pracuje 40h w tygodniu na 3zmiany, nadgodzin prawie wcale nie ma:)
@droops: ja ogólnie tez mam spokojna, przychodzę, robię swoje(a zawsze to samo do zrobienia, jak to mówimy 300(czysta) i do dom) i wychodze:) nikt nad głowa nie stoi, ja wiem co zrobic... troche nudno ale da sie wytrzymać... komfort psychiczny jest i hajs sie zgadza;)
@Lipathor: ale w czy problem? średnia jest jednym z kilku wskaźników położenia próby :) po prostu w przypadku zarobków "wszystkich" polaków bardziej wymiernym jest mediana, a najlepiej podać oba bo wtedy wiemy jaka jest skośność wyników próby ( ͡° ͜ʖ ͡°)