Wpis z mikrobloga

Nie mieści mi się dowód rejestracyjny w nowym portfelu. Tzn. mieści się, ale jest za długi o dosłownie 3-4mm. Jak myślicie, jak dowód skrócę pięknie, równo o 2mm z dwóch strony to ktokolwiek i kiedykolwiek to zauważy? :D
Ogólnie to ja bym wolał dowód rej. w formacie karty kredytowej. Mógłby być to zwykły plastik jak karta czy dowód z wbudowanym chipem. Na chipie zapisywane byłyby wszystkie przeglądy (tak jak na legitymacji studenckiej to, czy na pewno jest podbita czy tylko nalipka z allegro), więc nie trzeba by było też robić wymiany co 6 lat i w końcu nie byłoby problemu z zakupem portfela :D

#dowodrejestracyjny #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@Adry420: No, że wtedy państwo nie mogłoby zarobić 5 razy na jednym papierku :) Tylko byś zapłacił 50zł za kartę z chipem i gotowe, a tak to musisz co chwilę wymieniać, adres się zmieni to trzeba zmienić w dowodzie, miejsce na pieczątki się skończą to trzeba kupić nowy. Czysty biznes :)
  • Odpowiedz
@Patys12345: Problem w tym, że przez to nie "zamyka" mi się dobrze portfel, oczywiście wyrobi się z czasem i w efekcie dowód będzie miał zagiętą jedną z krawędzi. Te 4mm mniej i już będzie OK :P
@gerard-kowalski: Jak nie, jak tak? Chopie, kasy na tym można zbić co niemiara. Raz, że koszt produkcji byłby podobny to mimo wszystko mogli by dowalić dodatkową opłatę za to (mieliby ku temu
  • Odpowiedz