Wpis z mikrobloga

@PrimoUltimo: Tzn. u mnie wzięły walory wizualne - jeździłem chwilę "służbowym" Citroenem C4 1.6 HDi(105KM) i mimo, że całkiem fajnie silnikowo wozidło, bo podobno niedozajechania silnik, to aspekty wizualne środka pozostawały wiele do życzenia.

Kompletnie kokpit, środek, wykończenie w Cytrynie się mi nie podobały.

Ogółem w porównaniu tych dwóch samochodów - mimo wszystko wizualnie z zewnątrz i silnikowo bardziej leży mi Toyota, jednak wyposażeniowo wybrałbym C5( zaciskając mocno oczy na wygląd. : P
  • Odpowiedz
@PrimoUltimo: na awensis uważaj padają uszczelki pod głowicą - płyn chłodniczy ponoć je uszkadza. Jest problem bo jest 5 grubości uszczelek i ciężko dobrać. W robocie mamy kilkanaście jako służbowe i już wszystkie zaliczyły serwis.
  • Odpowiedz
@PrimoUltimo: Znajomy ma avensis z 2006, 2.0 diesel, kupił nową w polskim salonie. Samochód ma teraz jakieś 300.000km, serwisowany zawsze na czas. Wtryskiwacze pierwszy raz regenerował przy ok. 160.000km, turbinę również. Drugi raz regenerował wtryskiwacze (lub wymieniał, nie pamiętam już) w zeszłym roku latem, mógł mieć ze 260.000km wtedy. W październiku zatarły się panewki na wale (lub były tylko konsekwencją opiłków w oleju, nie wiadomo), nie było żadnego stukania, dlatego
  • Odpowiedz