Wpis z mikrobloga

Nawiązując trochę do dyskusji z tych wpisów:
http://www.wykop.pl/wpis/21322409/umawiasz-sie-z-laska-ze-nie-chcesz-miec-dzieci-i-t/
http://www.wykop.pl/wpis/21306827/anonimowemirkowyznania-szlag-mnie-trafia-mirki-24l/

W sumie chciałem poruszyć pewną kwestię odmienną od tego o czym jest dyskusja w tych wpisach(czyli głównie czy to jest wina faceta czy dziewczyny czy może nikogo z nich).
Mianowicie chciałbym zapytać was czym jest podjęcie decyzji o posiadaniu dziecka i czy ludzie świadomie podejmują tę decyzję.
Prawdopodobnie duża część społeczeństwa decyduje się na dziecko z powodu :
-burzy hormonalnej
-ostracyzmu społeczeństwa w przypadku braku posiadania dziecka
-wpadki i niezdecydowania się na aborcję z powodów moralnych
Tak naprawdę ile ludzi zastanawia się nad tym czy podołają wychowaniu dziecka i czy uda im się zapewnić mu jak największą szansę na szczęśliwe/udane życie?
Czy ci ludzie rozmyślają nad tym czy:
-będą w stanie finansowo sprostać posiadaniu dziecka(bo powiedzmy sobie szczerze nikt nie chciałby dorastać w biedzie gdzie rodzice nie mają czasu dla dzieci bo muszą harować w pracy, a także możliwych kłótni powodowanych przez pieniądze)
-Czy będą dobrym wzorem dla dziecka, nauczą go dobrych wartości i czy wiedzą cokolwiek o wychowaniu go
-Czy ich partner życiowy nadaje się na rodzica? Czy was związek jest trwały i nie dojdzie do rozwodu, które może zaburzyć wychowanie dziecka?
-(tu już trochę z filozoficznego punktu widzenia) Czy jesteśmy w stanie podjąć samolubną decyzję o posiadaniu dziecka skoro w życiu jest pewna tylko śmierć i mimo, że życie na pewien sposób jest czymś unikatowym skazać dziecko na życie w świecie pełnym niesprawiedliwości i zła, które zakończy się śmiercią, ale jest szansa że będzie to dla niego dobre życie(Tu w zależności od człowieka będą różne odpowiedzi)(koniec filozoficznego bełkotu)
I pewnie znalazłoby się jeszcze więcej powodów nad którymi wcześniej wypadałoby się zastanowić.
Według mnie byłoby lepiej dla ludzi i ich przyszłych dzieci by przynajmniej raz ktoś się zastanowił nad takimi rzeczami, a nie patrzył tylko na czubek własnego nosa w sprawie posiadania dziecka
To by było na tyle z mojej strony. Jakie wy macie zdanie na ten temat?(Sam nie wiem wielu rzeczy więc jest szansa, że nie mam racji w tej kwestii i będę otwarty na dyskusję i ewentualną zmianę swojego zdania)

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niewiejaktootagowac #rozkmina
  • 2
  • Odpowiedz
@ejadaz689: Podejmując decyzję o dziecku zastanawialiśmy się z niebieskim nad wszystkim, co tu napisałeś. Najważniejsze było dla nas to, żeby mieć stabilną sytuację zawodową. Gdyby jedno z nas straciło pracę, to z jednej pensji da się wyżyć. Ale nie takiego życia chcemy dla naszego dziecka.
Co do kwestii wychowania, to myślę że każdy się nad tym zastanawia, choć nie każdy ma prawidłowy obraz tego jak powinno wyglądać wychowanie i jakie wzorce
  • Odpowiedz