Wpis z mikrobloga

Mireczki. Trochę idiotyczne pytanie, które pojawiało się wielokrotnie, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Co pisać do portfolio? Zamierzam się przebranżowić, raczej później niż prędzej. Programuję już ładnych kilka lat dla siebie w ramach rozrywki. Raczej bardzo hermetyczne rzeczy na potrzeby własne, albo na potrzeby aktualnie prowadzonej działalności. Praktycznie nic, czym warto/można się pochwalić.

Celuję raczej we frontend, choć nie mam raczej sprecyzowanego kierunku.

Przez święta napisałem sobie sapera oraz snake. #clojurescript + #react. W planie mam wszystkie znane mi gierki, poczynając od tetrisa, który jest następny w kolejce, a kończąc na kropkach czy piłkarzykach. Oczywiście z multi.

Uważam jednak, że takie gierki to śmiech i żenada. Napisze to pewnie student pierwszego roku informatyki na podrzędnej uczelni.

Co więc pisać i robić, by móc udowodnić za jakiś czas chociaż podstawowe umiejętności i doświadczenie?

#webdev #programowanie
  • 6
@Ribelo: Nie wiem w jaki typ firm celujesz, jeśli to nie będą panowie od gier to może warto by pomyśleć o stworzeniu swojej strony za pomocą znanych Ci technologii która bedzie Twoją wizytówką, i która okażę pełnie Twych umiejętności?
@asterix61: Może jestem naiwny, ale nie za wiele umiejętności można pokazać na swojej stronie internetowej. Można #!$%@?ć paralaxa, tysiąc animacji czy innych efektownych dupereli i całkowicie położyć czytelność. Później taka strona wygląda jak golf po wiejskim tuningu.
@Ribelo: ja bym celował w jakiś mały cms na zewnętrznym API, do React'a dorzuć Redux'a i dzięki temu ogarniesz sporo użytecznych tematów. W takim projekcie zbudujesz sporo komponentów i poznasz mocne podstawy React'a. Odezwij się na PW jeśli potrzebujesz więcej pomocy. Jakiś czas też się przebranżowiłem i mogę udzielić kilku porad ;)
Uważam jednak, że takie gierki to śmiech i żenada. Napisze to pewnie student pierwszego roku informatyki na podrzędnej uczelni.


@Ribelo: Co za bezsensowna krytyka... Albo jesteś na takim poziomie i rzeczywiście sam fakt napisania takiej appki jest osiągnięciem, albo jesteś na wyższym poziomie, znasz dobre praktyki i rozumiesz czego unikać... Wtedy nawet taki projekcik pokazuje, że dobrze ogarniasz technologię (albo nie ;) ).

Żeby nie było - piszę to z perspektywy
@danek_szy: Może i masz rację. Każdy skończony projekt jest osiągnięciem, nawet najprostszy. Nie jesteś jedynym, który znajduje tysiące powodów, by czegoś nie robić. Sam właśnie, narzekając tu, szukałem pretekstu by ciepnąć to wszystko w kąt.