Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, że niedługo będzie już prawko i 18 ( ͡° ͜ʖ ͡°) zastanawiam się nad pierwszym autem. Przez rok trochę pracowałem i mam odłożone na ten cel 5k. Myśle nad hondą prelude V gen. Jakieś opinie na jej temat? Lub propozycje innego wozu? #motoryzacja #honda #samochody
  • 33
  • Odpowiedz
@skuzixon: Chłopaku, ubezpieczenie od Preluda cię zabije. Miałem powyżkę z 565zł do 821zł rdr, a mam golfa 1,4 75 KM. Te 5kzł to cały budżet, czy masz jeszcze ok.2kzł na serwis?
  • Odpowiedz
@skuzixon: Rdza. Silnik 2.0 to konstrukcja praktycznie jeszcze z lat 80, prosty to i szczególnie nie ma się co popsuć. Płyny, regulacja zaworów i cześć. Od ludzi słyszałem że szyberdach lubi przeciekać a szyberdach miała chyba każda piątka.
  • Odpowiedz
  • 0
@beta_x: już wcześniej o tym myślałem i byłem zmuszony prosić ojca aby wziął współwłaściciela więc będę miał 60% taniej. Na ubezpieczenie i blachy będę miał pare stówek ekstra. Odrazu po 18 zaczynam znów prace więc najwyżej miesiąc będę bez grosza.
  • Odpowiedz
@skuzixon: Hondy sie rzadko psują, ale jak się trafi na gruza, to juz kolorowo nie będzie ;)
Preluda w utrzymaniu nie jest super tania, w porównaniu do civica. Jeśli utrzymanie Civica to 1, to pralki to juz 1.5, juz nie mówiąc o tym ze nie jest tak popularna :)
  • Odpowiedz
@skuzixon: ale i tak ubezpieczenie to będziesz miał w okolicach 1000-1500zł za hondę. Sorry, ubezpieczalnie nie lubią młodych za kółkiem. Zakładam, że 5kzł to cały budżet, to szukaj Opla Astry/Corsy, Audi 80, Fiata czy Renault w dobrym stanie, a jak ogarniesz w znośnym stanie golfa 3/4, to będzie wspaniale. A najlepszy sposób to: olx - zaznaczamy miejsce zamieszkania + 15/30 km, kwota do 6kzł i patrzysz, co jest w najlepszym stanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@rocky_b: nad nim się na początku zastanawiałem lecz każdy w rodzinie mówił że na #!$%@? mi taki duży samochód plus jazda będzie mnie nim sporo kosztować
  • Odpowiedz
@skuzixon: A bo ja wiem, zawsze na gaz możesz zbierać. On nie jest wcale taki duży przecież, zwyczajny sedan ;D Jazda Hondą Prelude 2.0 też będzie Cie kosztować, powiedziałbym nawet że więcej. Jak masz się słuchać rodziny to się w ogóle nie zastanawiaj tylko bierz seicento z gazem albo jakiegoś lanosa XDDD
  • Odpowiedz