Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
W tym tygodniu jadę na dwa dni do #warszawa i nie pamiętam kiedy ostatni razem byłem stolicy czysto dla rozrywki/zwiedzania, stad ten post. Idziemy z dziewczyną do #teatr na Dziadka do orzechów, jednak będziemy mieć jeszcze dwa dni wolne na inne rzeczy. Chce skoczyć do Muzeum Powstania Warszawskiego i do Centrum Nauki Kopernik. Pytania do miejscowych i nie tylko;
1. Ile czasu może zejść w Muzeum i Centrum Nauki? Zastanawiam się, czy planować jeszcze coś i czy będziemy mieć siłę na coś więcej.
2. Polecacie jakieś knajpy z jedzonkiem w pobliżu Muzeum i Centrum? Lub tez w pobliżu ulicy 11 Listopada?
3. Polecacie może jeszcze coś odwiedzić na szybko? Czy są jakieś tymczasowe wystawy/pokazy w tym tygodniu?

Niestety, ale zawsze w stolicy bywałem tylko w sprawach nie-rozrywkowych, więc jestem kompletnie zielony jeśli chodzi rozrywkę i wszelkie atrakcję.
  • 15
@Fusofuso:
Na CNK czasowo to sky is the limit. Bez kilku godzin grzech wchodzić, a na upartego możecie tam i 2 dni spędzić.
Na MPW tak ze 3h należy liczyć.
Przy CNK macie Dziurkę od Klucza na Radnej 13 - dobre włoskie żarcie.
Z MPW możecie się np. przejechać kawałek na Złotą i iść do Barn - najlepszy burger w Waw.

Niedaleko 11 listopada macie całkiem przyjemną Space Exhibition: http://wystawaspace.pl/
Można
@Dutch: @jathek: @glupikaowiec: Dzięki za info :)
@Fryderyk94: Nigdy jeszcze nie miałem okazji poruszać się uberem, nie było gdzie za bardzo. Łącznie będzie nas 4 osoby. Lepiej po Warszawie uberem jeździć niż własnym transportem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie proste pytanie zadaje, zwyczajnie nie ufam taxi, a tutaj może będzie tak lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Barn - najlepszy burger w Waw


@Dutch: byłem w lutym tego roku i bardziej przereklamowanej miejscówki w życiu nie widziałem.
Brałem diety Harry i jedyne co było naprawdę dobre to bekon - mięso niedoprawione, bułka sucha i rozpadająca się. Plus dosyć niski standard obsługi i dziwne napisy na ścianach (ludzie ludziom zgotowali ten los - serio? Nie mam koła w dupie, ale to było dla mnie niesmaczne)
Za to w pogromcach
@Fusofuso: Przy 4 osobach masz 4 darmowe przejazdy uberem do 7km, jesli każda z nich założy nowe konto na siebie i wpiszę w aplikacje kod "todec".
Jeżeli ubera masz za darmo to zdecydowanie jest to najlepsza opcja na transport po mieście. Szybko i za free
2. Polecacie jakieś knajpy z jedzonkiem w pobliżu Muzeum i Centrum? Lub tez w pobliżu ulicy 11 Listopada?


@Fusofuso: Jadłodateka przy Targowej 81 (skrzyżowanie Targowej z 11 Listopada przy 2 linii metra). Bardzo dobre domowe jedzenie w przystępnej cenie (całkiem sensowny schabowy z ziemniakami oraz surówką to jakieś 16 PLN).

https://www.google.pl/maps/place/Jad%C5%82oteka/@52.2566755,21.0329806,17.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x471ecdca17690959:0x38cb55426c867633!2sChodakowska+26,+Warszawa!3b1!8m2!3d52.25063!4d21.066554!3m4!1s0x0:0x26a17255a9fcad98!8m2!3d52.2559057!4d21.0330489

Nie wiem czy lubisz się szwędać oraz "uliczne historie", ale będąc w stolicy czasem warto:
a) pospacerować się główną ulicą
Obok Ronda Daszyńskiego jest Muzeum Powstania Warszawskiego z wieżą widokową. Warto zwiedzić, bo jest całkiem interaktywne.
Co może być miłe, to pójść Nowym Światem pod kolumnę Zygmunta, obejrzenie sobie Zamku Królewskiego oraz wejście na piwko do któregoś lokalu na Starówce. A później opowiedzenie różowemu, że wszystko zostało odbudowane po wojnie i przed wojenne to są tylko studzienki kanalizacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)