Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. mam citroena c5 w #lpg. 2.0 2003. podczas jazdy w trasie (110-140 kmh) auto procz gazu spala mi tez benzyne (w granicach 10 l na trasie 160 km. centralka przelaczona na gaz, gaz ubywa, instalacja po przegladzie. na kompie pokazuje malejacy zasieg, wskazowka benzyny opada stopniowo. jak to sprobowac diagnozowac? silnik ok, bledow brak.

#lpgboners #motoryzacja
  • 17
zegary czytają poziom paliwa przy uruchomieniu auta, na zapłonie


@miekki_am: Mi się wydaje, że podczas tankowania poziom jest odczytywany na nowo. Po prostu musi się znacznie zmienić położenie pływaka. Nawet niektórzy szkodują 100zł na emulator pływaka montują rezystor na przełączniku. I gdy potrzebują sprawdzić poziom paliwa przełączają go włączają zapłon, wyłączają przełącznik i znów włączają zapłon.

Jest też opcja że np. ustawili w podczas konfiguracji instalacji że silnik ma 3 cylindry
@miekki_am: a może taka instalacja.. montowali coś takiego, jako opcja że auto z gazem spalało razem benzynę w stosunku 9 do 1. tak aby nawilżać gniazda zaworowe i coś tam jeszcze.
@miekki_am w c8 mam tak samo. Nalej paliwa powyżej 1/2 baku i co odpalanie będzie się restartowal. Poniżej nie będzie. Poprzedni właściciel oszczedzil 100zl a ja jakoś nie mam ciśnienia bo zawsze w baku mam ponad 1/2
@miekki_am: jeżeli instalacja jest prawidłowo ustawiona i sprawna, to można tak przyjąć. Generalnie do momentu wstępnego zagrzania silnik powinien pracować na benzynie. Jeżeli wtryskiwacze zapętlają to może ci się przełączać na benzynę również podczas późniejszej jazdy.
@miekki_am: w moim hehe lanosie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z instalacją sekwencyjną okazało się, że na wysokich obrotach wtryskiwacze nie wyrabiały i musiał dodawać benzyny. Przy jeździe 140 i więcej wsysnął mi tak dużo, że na odcinku Rzeszów - Bochnia przegapiłem zapalenie rezerwy i wypił benzynę do końca, że aż zgasł przy wyprzedzaniu TIRa. Jak masz instalacje na gwarancji, to podjedź do swojego gazownika i bujnij się