Wpis z mikrobloga

Drogie #rozowepaski. Mam naturalnie cienkie wlosy i na dodatek mam wrazenie ze od jakiegos roku intensywniej wypadaja (spowodowane choroba). Zdrowo sie odzywiam, zero alkoholu, papierosy i kawa baaardzo zadko. Uzywam masek biovax i zauwazylam ze wyrasta mi juz duzo nowych wloskow. Co jeszcze moglabym zrobic, zeby im pomoc? Jakis szampon (teraz uzywam dla dzieci johnsons baby)? Suplementy (nie za bardzo wierze w ich dzialanie) ? Nie musi byc tanio byle skutecznie. #uroda #kosmetyki #wlosyboners
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@co-to-ma-byc: Warto byłoby zrobić badania krwi, morfologię, żelazo i hormony (TSH, FT3, FT4, hormony kobiece, testosteron. Wtedy można by było wykluczyć ewentualne niedobory w diecie albo zaburzenia hormonalne. Jeśli chodzi o suplementy, z moich obserwacji wynika, że najlepiej sprawdzają się preparaty z biotyną i cynkiem (ale oczywiście nie jest to regułą, bo każdy organizm jest inny). Jeśli chodzi o pielęgnację, to postawiłabym na delikatnie myjące szampony z naturalnymi ekstraktami pianotwórczymi
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: Jeśli o detergentach mowa, warto zainteresować się szamponem IHT skład ma fenomenalny (z uwagi na indyjskie zioła, słynną kozieradkę i palmę sabałową, która jest stosowana głównie w problemach z prostatą, ale skutecznie też wzmacnia włosy, zwłaszcza jeśli przyczyną wypadania są zmiany hormonalne) W INCI nie ma też mowy o detergentach, w składzie są wyłącznie ekstrakty roślinne i 2 konserwanty.
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: ciężko mi coś doradzić na szybko - obecnie używam Cien Baby z limitowanej serii nature i zrobiłam sobie niezły zapas. Oparty jest na cocamidopropyl betaine, który jest łagodniejszym detergentem, ale niestety niektórych może uczulać. Możesz spróbować z BabyDream z rossmana - wiele osób go chwali, albo Natura Siberica Neutral. Testowałam też Sylveco oba i podpasował mi owsiany. Nie łap za wszystko co ma napisane "naturalne" czy "dla dzieci" bo
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: a i zapomniałabym o takim niepozornym cudeńku! Mydełko sesa! Mój skalp nie lubi się z olejowaniem i wpadło mi w łapy to mydełko - bardzo szybko powstrzymuje wypadanie, ale ma dwie wady - jedna, że trzeba je nałożyć i poczekać i druga, że potem i tak warto umyć włosy szamponem, bo samo spłukanie go sprawi, że są no jak po mydle, szorstkie takie i dziwne ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@KosmetykiOrientu: rozszyfrowując skład tego cuda:
Plantapon SF*, Rose Water (Rosa Damascena), Dehyton KT*, Lamesoft PO 65*, Bhringraj (Eclipta Alba), Jatamansi (Nardostachys Grandiflora), Fenugreek (Trigonella Foenum Graecum) Seed, Neem (Azadirachta Indica), Shikakai Ext. (Acacia Concinna), Ritha (Sapindus Mucorosai), Amla (Emblica Officinalis), Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Saw Palmeto (Serenoa Serrulata), Cetrimide, Citric Acid, Genapol LT, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
czyli:
Plantapon SF = Sodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Sodium Cocoyl Glutamate (and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate -> detergent na pierwszym miejscu przed wodą (ja to bym od razu dawała do rozcieńczenia)
Dehyton KT = Cocamidopropyl Betaine -> czyli detergent, o którym wcześniej napisałam, że może uczulać
Lamesoft PO 65 = Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate -> bardzo fajny i
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: Rozdajo jest oczywiście w najbliższych planach. Powiedz proszę, jak zweryfikować konto na Wykopie?
Co do mydełka Sesa - fajny produkt zwłaszcza do włosów pozbawionych objętości. Unosi i lekko usztywnia włosy od nasady. Natomiast jak wyżej wspomniano, przy drugim myciu warto użyć szamponu, bo mydełko lubi pozostawiać na włosach osad przez co sprawiają wrażenie matowych.
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: zawsze jakaś spóźniona jestem, ale:
1. Wcierka, Jantar może być tylko UWAGA bo zmieniło się opakowanie i to wcale nie jest już szklana butelka - rzal i bul bo to było najlepsze opakowanie ever @StaryZdzich
2. Masaż skóry głowy (tu gadam o tym)
3. Mydłom i wcierkom typu loxon na razie powiedziałabym nie, po co jechać z takim hardkorem od razu.
4. Biotyna super, w ogóle teraz jest masa fajnych supli na włosy - Vitapil (było dużo promocji i za 30zł kuracja na miesiąc wpadnie), Gelacet (dużo osób u mnie na grupie poleca), Biotebal, Calcium Pantothenicum (to tanie i klasyk).
5. Jak nie Jantar, to inne wcierki też są fajne. Jantar opiera się na glikolu propylenowym, co nie każdej skórze głowy będzie pasowało. Wiele wcierek (Seboravit, Joanna Rzepa, Joanna Power Hair) jest opartych na alkoholu (Alcohol Denat.) - one często działają mocniej, bo alkohol pomaga składnikom
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: wowo dzięki za info. Mam jeszcze kupioną buteleczkę na promocji zachowaną, na razie nic nie wcieram, ale dobrze wiedzieć. Ja używałam takiej śmiesznej buteleczki po serum z l'biotica bo ma odkręcany dziubek.
Z wcierek dlatego polecałam też nietypowe oraz moje ukochane ampułki z placentą, które dały mi największego boosta.
@KosmetykiOrientu: chodziło mi też o używanie nazw własnych, które wymagają rozszyfrowania i IMO wprowadzają w błąd przeciętnego odbiorcę.
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: Dzięki za cenną sugestię. Niezbyt często zgłaszają się do nas alergicy, chociażby z tego względu, że nasze kosmetyki zwykle pachną intensywnie, a osoby te często są wrażliwe na zapachy i zwykle stosują kosmetyki bezzapachowe. Kosmetyki mają też w składzie mnóstwo ziół, z których niektóre są potencjalnie alergenne (chociażby rumianek...) Pewnie dlatego nie wzięliśmy tego argumentu pod uwagę. :)
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: teraz sie przestraszylam bo teg jonhsona juz prawie rok uzywam i mialam wrazenie ze wlasnie dobrze dziala, a teraz sie boje ze to przez niego to wzmozone wypadanie :( jaki szampon polecasz w takim razie?
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: nie testowałam go, ale skład jest o tyle trudny do określenia, że ma wysoko alcohol (i to nie ten fajny Cetyl Alcohol lub Cetearyl Alcohol które są tak naprawdę emolientem). Na mojej liście do spróbowania jest Alterra Biotyna & Kofeina. A tutaj masz większy test i komentarze
  • Odpowiedz
@co-to-ma-byc: może tak być, ale wcale niekoniecznie! Nie ma co stresować, ale dobrze mieć to w pamięci. Polecam Ecolaby, mydło cedrowe i miodowe, Biolaven. Te są łagodne. Jak coś mocniejszego, to z tańszych Joanna Naturia Ogórek i Aloes to mój faworyt.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: hej, dzięki za info :) co prawda zdaję sobie z tego sprawę, ale przyda mi się szampon do mocniejszego doczyszczania, ale nie zdzierak. Tak przy okazji to czaję się na któryś z rossmanowych Petal Fresh, co o nim sądzisz? Bo jeśli chodzi o skład to martwi mnie tylko ten Cocamidopropyl (ciągle nie wiem co wywołało łupież kosmetyczny po babydream i obstawiam na niego, ale dowodów nie mam, jak jest
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: CB może powodować złe reakcje, ale teoretycznie to łagodna substancja myjąca. Stawiałabym raczej na niedobre pH Babydreama.
Petal Fresh nie stosowałam, ale ludzie chwalą! Na grupie włosing jest mnóstwo dyskusji na ich temat. Najbardziej chwalą chyba wersję z olejkiem z drzewa herbacianego.
Bez SLS/SLeS Ecolaby są za 15zł, Biolaven 17, mydła 15-17 i przy prawidłowym używaniu (rozwadnianiu) szampon powinien wystarczyć na 2-3 miesiące.
  • Odpowiedz
@wwwlosy_pl: zerknę sobie na tę grupę w wolnej chwili. Mi szampony starczają na długo, mam taki specjalny plastikowy kubeczek, który jest wielką zagadką dla niebieskiego i sobie w nim rozcieńczam. Doszło to takiego etapu, że jak kiedyś pojechałam do hotelu to nie byłam pewna jak włosy umyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: oooo to wieczny włosowy szacun za to!!! Jak jeszcze rozczesujesz włosy przed myciem, to w ogóle resp na włosowej dzielni.
Mam tak samo, tylko rozcieńczam w pustym pojemniku po litrowej odżywce, albo w pustym pudełku po lodach :D
  • Odpowiedz