Wpis z mikrobloga

#banggood Siemanko jak kupie xiaomi na banggood to dostane w Polsce normalnie gwarancje? I jeszcze mam pytanie czy na banggood jest tak samo jak na aliexpress, że żółtek dostaje kase jak potwierdzę, że do mnie doszło urządzenie ?
  • 25
  • Odpowiedz
@moneystars: gwarancję zapewnia producent, nie sprzedawca. Jeśli się nie mylę to o ile sprzedawca jest prowadzi działalność na terenie UE to przysługuje Ci prawo reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową - przez dwa lata.
  • Odpowiedz
@moneystars: Milion razy było... masz 12 miesięcy gwarancji - odsyłasz do Chin w razie czego, ewentualnie umawiasz się z BG i sam naprawiasz, a oni kasę oddają. Niby kto ma Ci ją w Polsce realizować i dlaczego ?

Banggood to chiński sklep z elektroniką i nie tylko, a Aliexpress to taki odpowiednik naszego Allegro, bazar gdzie jest morze sprzedawców i nie ma odgórnego supportu, który Ci pomoże po tym jak już
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: O to fajnie, jeszcze sobie popatrze na ceny jak duża jest różnica i wybiore z czego kupić :) A jak wygląda sprawa z akcyzą? Kiedyś gdzieś na mirko wyczytałem że wystarczy nie odebrać telefonu a wyślą ci kolejną paczke i się nie martwić strażnikami celnymi ? Czy raczej nastawiać się że akcyze będzie trzeba zapłacić ?
  • Odpowiedz
@moneystars: Nie płacisz akcyzy tylko VAT na telefony, 50% szans jest, że paczka wpadnie. A jak wpadnie to 23% dopłacasz od ceny zakupu.
Niektórzy sprzedawcy oferują zwrot kosztów VAT w razie czego po wykupieniu ubezpieczenia np. wspomniany #ibuygou czy #goldway z Aliexpress (on tam chyba śle jakimś specjalnym trybem w ogóle co omija VAT) co też przekłada się na cenę telefonu u nich...

Czasem opłaca się zaryzykować, a czasem nie... jakbym
  • Odpowiedz
@moneystars

Kiedyś gdzieś na mirko wyczytałem że wystarczy nie odebrać telefonu a wyślą ci kolejną paczke i się nie martwić strażnikami celnymi ?


Ja #!$%@?..... Nie

Na ibuygou masz ubezpieczenie od VAT do wykupienia
  • Odpowiedz
@moneystars

zastanawiam się bo na ali jest roczna gwarancja dodatkowo płatna


Omijaj to szerokim

@iLovePierogi

gwarancję zapewnia producent, nie sprzedawca


W tym wypadku sklepu

Jeśli się nie mylę to o ile sprzedawca jest prowadzi działalność na terenie UE to przysługuje Ci prawo reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową - przez dwa lata.


W tym wypadku nie, ale jak już to rękojmia, a nie niezgodność towaru
  • Odpowiedz
@moneystars: nie masz typowej gwarancji oficjalnie masz jakąś gwarę roczną w praktyce jednak realizują ją w następujący sposób albo odsyłka albo naprawa na miejscu i skan faktury i wtedy zwracają pieniądze ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz