Wpis z mikrobloga

@Lumir: Jak to jest gips to zapomnij. Lepszy już byłby jakiś klej do wszystkim powierzchni. Lepszy może być klej polimerowy. Ma jedną dobrą właściwość. Nadmiar który gdzieś wycieknie łatwo można zeskrobać.
  • Odpowiedz
chyba, że masz na krawędziach duże odpryski, wtedy raczej musisz szukać bardziej miękkich klejów. to żywica czy plastik ? w sensie raczej twarde i białe w środku czy miękkie ?
  • Odpowiedz
@berecik: @Lumir: No właśnie nie potrafię określić z czego jest to zrobione :/ W Internecie nic nie mogę znaleźć, a przy zakupie kolekcjonerki, nie było takiej informacji z tego co mi się wydaje. Raczej twarde
  • Odpowiedz
https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-reparacyjne/dwuskladnikowy-klej-epoksydowy-repair-epoxy-universal-pattex,p56008,l1161.html to jest epoksyd dwuskładnikowy. schnie wolniej, trzyma zajebiście. masz czas na korektę/wytarcie nadmiaru kleju. wiąże około 3h na kaloryferze.

cyjanoakrylat to zwykła kropelka. wiąże szybko jak wiadomo, tylko tak jak napisł @berecik jak upieprzysz figurkę, to po wyschnięciu będziesz miał biały nalot. jeśli będziesz chciał go używać, to na pewno nie bezpośrednio na powierzchnię, tylko wycisnij na tackę i nakładaj wykałaczką MINIMALNĄ warstę ( tylko zwilżasz ). jako, że masz twarde
  • Odpowiedz
jak jesteś z okolic trójmiasta mogę Ci to skleić jak się cykasz. a jak będziesz kleił kropelką, to jedź wykałaczką po wewnętrznej krawędzi figurki, tak aby kleju było minimalnie i nie miał się skąd wylać, a jak już będzie chciał to wyleje się do środka właśnie, więc no harm
  • Odpowiedz