Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, dlaczego jak chcę zainstalować Debiana z Gnome, poprzez obraz live to nie jest wkrywany przez mojego kompa?
Zwykły obraz z minimum, który ma pobierać z internetu działa. Użyłbym go, ale nie działa mi ani myszka, ani touchpad, a do tego prosi o sterowniki do karty sieciowej to mi tak średnio się chce rozwiązywać...
Próbowałem instalować przez Rufusa, przez LiLi i nawet przez program na Androida który powoduje że telefon udaje że jest nośnikiem z ustalonym plikiem ISO.
#linux
  • 10
@rekoj: Tak jak piszę, jeśli wgram Fedora, Ubuntu czy jakieś Manjaro to działa. Tylko ten Debian Gnome nie działa.
@xoracy: Pendrive jest wykonany dobrze, mogę spróbować tego dd, tylko jak wyczaił który w /dev/ to mój pendrive?
@yoloBaklawa: sciagnij iao debiana i sprawdz czy sumy kontrolne sie zgadzaja. Po za tym jezeli chodzi o stery do karty sieciowej, na stronie debiana, w zakladce how-to (jesli dobrze pamietam) sa do pobrania sterowniki potrzebne podczas instalacji. Robisz sobie najpierw bootowalnego pendrive'a, a pozniej na tego pendriva kopiujes, wypakowane sterownikj do folderu 'firmware'