Wpis z mikrobloga

Chciałbym napisać, że terrarium po przeróbce nabiera barw ale do tego daleko. Dzisiaj dopiero udało się odpalić filtr, woda zaczyna wyglądać lepiej. Piasek był jednak średni wyborem chociaż do ostatecznego osądu poczekam na konar, rośliny i obsadę.
Fota dołu po wygaszeniu góry, doświetlenie ledami.
Oczywiście grzałka i termometr tymczasowo w ten sposób a szyby do umycia ale juuuuż chciałem trochę sie pochwalić:)
#terrarystyka #terrarium #gady #agamy #bagienznadpotfory
koters - Chciałbym napisać, że terrarium po przeróbce nabiera barw ale do tego daleko...

źródło: comment_ZY73Zk6yT2LNnSZzGYUUFD3Ak0Wm98jN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@koters: Wrzuć do wody pistię ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oprócz tego pomyśl nad skrzydłokwiatem czy epipremnum wyrastającym z wody. Piasek najlepszy wybór, w razie czego łatwo możesz odessać wężem syf, a pewnie i nie trzeba będzie jak wystarczająco dobrze obsadzisz.
  • Odpowiedz
@Papja: na Ciebie zawsze można liczyć:) Myślałem o anubiasie ale skrzydłokwiat też piekny. O pistii pierwszy raz słyszę ale wygląda extra!
  • Odpowiedz
@koters: Anubiasy to w naturze rośliny bagienne, okresowo zalewowe/wystające z wody, ale mimo wszystko wolą wilgotność jak najbliższą 100%, skrzydłokwiat nie wybrzydza i rośnie zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°). U mnie w hydroponice moje skrzydłokwiaty mają około 80cm wysokości, a przed przeniesieniem i przycinką były jeszcze większe.
Możesz też spróbować z innymi roślinami na powierzchnię wody, przykładowo z hiacyntem wodnym, albo jakimś lotosem tygrysim-tylko tutaj potrzebne byłoby
  • Odpowiedz
@koters: Hiacynt teraz jest ustalony jako gatunek inwazyjny i nie można go hodować i sprzedawać, więc źle, że go poleciłem-przed chwilą się zorientowałem, ale dalej pewnie będzie dostępny w sklepach ogrodniczych jako roślina do oczek wodnych. Skrzydłokwiaty i epipremnum są w każdym lepszym markecie budowlanym typu leroy, na dziale z kwiatkami, lotos tygrysi i pistia- allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz