Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków mechaników, dziś mam podróż 200km, przed nią sprawdziłem poziom oleju, bagnet wskazywał suszę, ledwie było coś oleju.... Sprawdziłem przód silnika cały zalany olejem, okazało się, że wywaliło rurkę od bagnetu. Wygląda ona identycznie jak ta na zdjęciu, też jest na końcu zielona uszczelka, ale czy będzie trzymać to nie wiem, bo mogę wyciągnąć ją ponownie z użyciem siły. Zdjęcie to pogląd sytuacji, z wyciągniętym przewodem.
Rurka z internetu

Volvo S80 D5244T4 2007
#mechanikasamochodowa #volvo #diesel #mechanika
LOSD3D9 - Pytanie do mirków mechaników, dziś mam podróż 200km, przed nią sprawdziłem ...

źródło: comment_oKLqQJl1vcE3b0tHe7mnPN4JRffEffD0.jpg

Pobierz
  • 20
@F0rT3hW1n: Czy samo włożenie tego na swoje miejsce naprawi problem? Czy jest ryzyko, że zatrę silnik? Oczywiście jak umieszczę to na swoim miejscu to doleje odpowiedniego oleju do prawidłowego stanu, sprawdzę czy jest wyciek i np. za 20/30 km sprawdzę jak sytuacja wygląda. Dlaczego mogło do czegoś takiego dojść? W diagramach Volvo nie widzę, żeby tam był jakiś element do przykręcenia, sama rurka jest sztywna i pewnie ona ma za zadanie
@LOSD3D9: wcisnij i jedz. Ewentualnie kup tubke silikonu. Wyczysc miejsce naokolo i zaklej silikonem dla pewnosci. Naprawa na teraz. Do sprawdzenia, dlaczego to wylecialo. Musi byc jakis powod.
@LOSD3D9: A no to nie wiem. Nigdy nie miałem volvo w rękach. Wciśnij, możesz spróbować sylikonem wysmarować tak jak ktoś tutaj napisał tylko kup taki wysokotemperaturowy (w intercarsie maks 15 zł)
@maxprojekt: @Shmit: Wsadziłem rurkę na swoje miejsce, wlałem z 0.5L oleju, przejechałem z 20km, samochód rozgrzał się do 90C, ostatni kilometr lub więcej korzystałem z wyższych obrotów, rurka nie wypadła, czekam, aż olej spłynie i sprawdzę stan.
@LOSD3D9: miałem problem u siebie w s60. Zrobiłem 10-12 k kilometrów po wymianie oleju i dostałem komunikat o za niskim ciśnieniu oleju. Bagnet pokazał ze prawie nie ma oleju. Ale to już zupełna susza i musiałem oddać do mechanika. Okazało się ze uszczelnienie miski się popsuło i trzeba robić. Teraz mam zrobione i pewnie spokój na kolejne lata. Sprawdziłeś ta odme ?
@LOSD3D9: Wyrobiona uszczelka lub zatkana odma spowodowała taki wystrzał, jeśli się boisz to delikatnie wyciągnij bagnet przed jazdą i jeździj, oleju aż tak nie powinno wybić. Jesteś w stanie na odpalonym silniku odkręcić korek wlewu oleju? Powinieneś być w stanie to zrobić bez problemu