Wpis z mikrobloga

Mireczki a może i Mirabelki. Potrzebuje pomocy w postaci wiedzy technicznej na temat materiałów... chciałbym sobie zbudować rampę w garażu na wzór tej ze zdjęcia. Jakiej grubości musi być blacha do wygięcia jej w ceownik? A może kupić gotowy ceownik choć z tego co patrzyłem to waga konstrukcji będzie wtedy bardzo duża. Długość jaka potrzebuje to 4 m, szerokość jednego najazdu to 30 cm, samochód wazy 1700 kg wiec całość musiałaby zostać wyliczona na co najmniej 2 tony. Samochod po wjechaniu chce unosić do poziomu abym pod samochodem miał prześwit tak ze 30 cm. Sa takie gotowce do kupienia ale w stanach za 1100 $ :) u nas nieosiągalne. Pomożecie?
#samochody #diy #mechanikasamochodowa #mechanika #technologia #inzynieria
Pobierz MaXwa - Mireczki a może i Mirabelki. Potrzebuje pomocy w postaci wiedzy technicznej n...
źródło: comment_r1MXGbNsPO0ne7gVuYnrWoEyfYMZdNdx.jpg
  • 26
@krzko: widziałem takie Mireczku ale chciałbym cały samochód mieć w gorze z możliwością odpalenia samochodu i regulacji zawieszenia hydro
@thest: jutro podjadę do zakładu od konstrukcji stalowych niech mi coś wycenia, jak się zdecyduje to w trakcie wykonania może mógłbyś zerknąć czy to wytrzymałe?
@MaXwa: uuuuu jakoś mnie to nie przekonuje. Ja bym stawiał na system oparty na podnoszeniu na zasadzie nagwintowanych prętów ustawionych pionowo. Można podłączyć przekładnią ślimakową do jakiegoś silnika i viola!