Wpis z mikrobloga

Jaki jest pomysł prawicy na walkę z terroryzmem w Europie? Pytam o jakieś realne pomysły.
1. Co da zablokowanie możliwości przyjazdu milionów muzułmanów z całego świata skoro dziesiątki milionów są w Europie od kilkunastu/dziesieciu lat?
2. Jak deportować to kogo i gdzie? Wielu muzułmanów to od pokolen obywatele państw europejskich, których rodziny pojawiły sie w Europie po dekolonizacji? Gdzie i jak deportować tych ludzi?
3. Jaki jest pomysł na lecącą na łeb na szyje demografię?

Jakie prawica sugeruje odpowiedzi, bo jak czytam to widzę tylko "Mati, znowu zamach, a nie mówiłem?", "żadnych uchodźców nie wpuszczać, a terrorystów deportować" bez jakis szczegółów.
#polityka #4konserwy #neuropa #pytanie
  • 9
@Wykoppeel1230: zrobić z pracowników kebabów, którzy są w Polsce, agentów od tej sprawy,
deportować tam gdzie wskażą,
i nie żartuje, bo kiedyś czytałem wypowiedź gości, który w kebabie w warszawie pracuje/posiada, że on rozpoznaje w tłumie "syryjskich uchodźców" inne nacje na spokojnie, erytryjczyków, pakistańczyków itp. (nie znam się na rasach osobiście)
myślę, że znaleźć ludzi z bliskiego wschodzu, którzy sami nie lubią "dziczy" uchodźczej, nie będzie problemem,
później wydzielić jakąś strefę
@Wykoppeel1230: nie wiem jaki jest pomysł prawicy, ale powiem Ci co ja o tym myślę:

ad 1 - dziesiątki milionów są w Europie od kilkunastu/dziesięciu lat - porównaj liczbę zamachów, w które zamieszani byli muzułmanie w Europie przed 2014 r do zamachów dokonanych od 2014 do teraz - może jakieś ciekawe wnioski Ci się nasuną

ad 2 - każdego, kto nie uzyskał azylu ani pozwolenia na legalny pobyt. Jak to gdzie?
@Wykoppeel1230: Oczywiście każdy kraj ma nieco inną sytuację. Trzeba by podzielić Europę na różne stopnie zagrożenia atakami i zdefiniować potencjalnych wrogów. Generalnie ograniczanie przepływu ludzi z afryki, bliskiego wschodu i podejrzanych krajów wschodnich + dostęp do broni dla obywateli. Można by to rozwinąć o jakieś bardziej konkretne zagadnienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście każdy kraj ma nieco inną sytuację. Trzeba by podzielić Europę na różne stopnie zagrożenia atakami i zdefiniować potencjalnych wrogów. Generalnie ograniczanie przepływu ludzi z afryki, bliskiego wschodu i podejrzanych krajów wschodnich + dostęp do broni dla obywateli. Można by to rozwinąć o jakieś bardziej konkretne zagadnienia.


@Satan696: no patrz, a jak UE zaproponowała wspólną straż graniczną (bo Włochy i Grecja mają #!$%@? albo nie mają środków), to już był ryk,
@tyrald: Żadnej wspólnej straży granicznej, kraje które były by uznane za nie trzymające się zasad zaraz był by wykluczane z wolnego przepływu usług i ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)