Wpis z mikrobloga

Mam dla was małą zagadkę.

Wraz z ustawą z izby wypuszczono szereg oskarżeń wobec środowisk biznesowych. Przyjęło się, że przeszkodami na drodze do poprawy sytuacji byli przedsiębiorcy. Wprowadzono nowe przepisy regulujące obrót kapitałem. Na korporacje, które nie inwestowały swoich zysków nałożono podatek od nierozdystrybuowanych dochodów. Jak pisze jeden z ekspertów: „Te próby wyciskania pieniędzy z bogatych nie pozostawiały żadnych wątpliwości, że rządzący zamierzali przeforsować przez parlament wszystko co tylko było w ich mocy, by zawłaszczyć bogactwo ludzi najlepiej zarabiających, odpowiedzialnych za dużą część decyzji inwestycyjnych podejmowanych w kraju.”

Zauważono, że istnieje bliska relacja między wolumenem prywatnych inwestycji oraz kondycją państwowej gospodarki. Ciągłe ataki administracji rządowej - zarówno słowne, jak i legislacyjne – na finansjerę, przedsiębiorców i właścicieli nieruchomości sprawiły, że kapitał kluczowy dla odrodzenia gospodarki był albo opodatkowywany albo ukrywany.


Brzmi znajomo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I teraz pytanie:


Jeśli pomyślałeś:


to:



#dobrazmiana #bekazpisu #4konserwy #ekonomia #libertarianizm
Wolnosciomierz - Mam dla was małą zagadkę.

 Wraz z ustawą z izby wypuszczono szereg...

źródło: comment_g9WXO1PP6t6xOkldDvfHNIZOlLocvANa.jpg

Pobierz
  • 5
@BarekMelka: Prawda. Sąd Najwyższy i tak sporo zrobił, między innymi:

Amerykańską gospodarkę uwolniono od ciężaru części programów Nowego Ładu, gdy Sąd Najwyższy, nie bacząc na gniew i zniewagi prezydenta, uznał NRA (National Industry Administration - Administracja uzdrowienia krajowego przemysłu - wprowadzała centralny zarządzanie sektorem produkcyjnym) i AAA (Agricultural Adjustment Act - Ustawa o regulacji rolnictwa - nakładała podatki na maszyny rolnicze) za niekonstytucyjne. Blokując niektóre inicjatywy Roosvelta
@Wolnosciomierz: podpinam najbardziej RiGCzowy wyrok amerykańskiego SN - państwowa regulacja czasu pracy jest niekonstytucyjna: Lochner v. New York, 1905

Lochner is one of the most controversial decisions in the Supreme Court's history, giving its name to what is known as the Lochner era. During this time, the Supreme Court issued several decisions invalidating federal and state statutes that sought to regulate working conditions during the Progressive Era and the Great Depression.